Únor 2010

Panenská pálenka

28. února 2010 v 12:54 | Věrka |  Damian Lewis-Na doživotí
LIFE - Panenská pálenka

,, Ten muž tě obvinil, že jsi mu způsobila závažné poranění a úmyslně. Takové porušení nemohu bohužel přehlédnout, i když jsi moje dcera. Budeš přeřazena na půl roku na odložené případy, poté se můžeš vrátit na oddělení!" oznámí Kevin pod nátlakem z vyšších míst.
,, Tak do háje, on mě napadl a málem mně těmi svými drápy poranil páteř. Můj gynekolog mi už napsal zdravotní omezení, budu muset pracovat jen v kanceláři!" poukáže mu zprávu od odborného lékaře: ,, Zranila si ho a nebylo to nezbytně nutné. Aspoň, že lékař má odpovědnost a napsal ti omezení, protože jak tě znám. Do poslední chvíle bys byla v terénu!" založí zprávu do dceřiny složky.
,, Ahoj tak co ten problém s tím případem vlka. Ukaž se mi. Chci, abys věděla, že jsem za tebe šťastná, co na to malé říká Charlie?"
řekne Dani sestře na toaletách: ,, Ještě, že mi už doktor napsal omezení, jinak by mě převeleli na odložené případy. Charlie, ten to ještě zatím nic netuší. Mám obavy z jeho reakce, nechci dopadnout jako moje máma. Vyřazená modelka, vychovávat dítě sama!" posteskne si Leoni: ,, Měla bys mu to říct. Víš moc dobře, že by tě v tom samotnou nenechal. Sice jsem ho poznala i z jiné horší stránky, děsilo mě to, ale v tomhle se postaví za tebe. Nakonec už se těším na nakupování výbavičky!"
,, Řeknu mu to co nejdřív, mohl by to na mě taky brzy poznat. Víš, jaké jsme měli problémy, když jsme byli sami dva, co teprve s tím třetím. Už vím i pohlaví- bude to chlapeček!" usměje se Leoni a poukáže snímek z ultrazvuku: ,, Malý Charlie. Tak to už vůbec neměj obavy!" uzná Dani: ,, Snad máš pravdu. Kevin má pro nás velký případ, šest nezvěstných dívek z klášterní školy kousek od Los Angeles!" oznámí Leoni: ,, Jak tě znám, jsi zklamaná. Místo terénu budeš v kanceláři!" otírá si Dana ruce do papírového ručníku: ,, K tomu, abyste ten případ vyřešili, stačí, že máte můj mozek v kanceláři!"
,, Pokud se už dostavili všichni detektivové, začneme. Leoni Reeves ze zdravotních důvodů, bude sloužit jen v kanceláři a na oddělení. Během roku se z klášterní školy ztratilo několik mladých dívek, vždy v období různých poutí. Podle naší kriminoložky může vrah být přímo ze školy nebo jen dojíždět na tyto oslavy!" vypoví Kevin a Charlie hned pozvedá ruku:
,, Mám dotaz. Proč nemůže Leoni sloužit v terénu?" Leoni zpozorní a pohlédne na nevlastního otce, jak situaci vyřeší.
,, Leoni prodělává kárné řízení, má i zdravotní problémy. O tom ti řekne určitě sama!" odvede řeč jinam Kevin, Charlie se pootočí na kolegyně stojící vzadu: ,, Mohl bych tě Leoni poprosit, zda bys nám neřekla něco více o případu!" osloví detektiva Kevin. Leoni v krátkých džínových šatech předstoupí před jednotku. Charlie si hned povšimne mírně zvětšeného bříška pod šaty, doputuje pohledem až k její tváři. Leoni vytuší, že už nemusí toho příliš vysvětlovat.
,, Věk dívek se pohybuje od 15 do 17 let, ale nebylo nalezeno ani jedno tělo nezvěstné. V okolí školy je řeka, která nyní prochází obdobím zvýšeného toku, těla mrtvých žen by mohla být v ní. Jestli vás mohu varovat, pozor na panenskou pálenku!" usměje se Leoni.
,, Dani, on to poznal. Moje břicho už mluví bez mého souhlasu!" pošeptá Dani bezradně v nákupním středisku: ,, Myslíš. Máš to aspoň usnadněné, vy dva jste případ to ti řeknu. Jdeme se podívat po výbavičce pro chlapečka. To je úplně nádherná představa. Řeknu nemyslela bych si, že vy dva s Charliem budete mít dítě!" zasní se sestra.
,, Víš, že já taky ne. Jdeme na to!" utrousí Leoni a vchází aktivně do prvního obchodu s dětským oblečením.
,, Dani, proti nám jde Jennifer. Víš, co by to bylo, kdyby ona věděla dřív, že Charlie bude otcem. Odskočím si na toalety!" vnutí sestře všechny tašky s hračkami, oblečením a odchází na toalety. Sestra pohlédne na tašky a poté na přicházející bývalou ženu svého kolegy, snaží se trapas zmírnit úsměvem.
,, Dani, jste to vy. Neříkejte, že jste v požehnaném stavu. Blahopřeji!" gratuluje ji Jennifer. Dani nemá v úmyslu vyvolávat a šířit lživé zprávy o tom, že je v jiném stavu s panem neznámým, zvlášť když žádný není. Otočí se, ale po Leoni ani stopy. Nechala ji stát uprostřed obchodního střediska s taškami kojeneckých potřeb a sama se ukrývá. Otočí se zpátky k Jennifer: ,, To není moje. Ale mojí sestry, to ona je v tom požehnaném stavu!" vysvětluje, Jennifer zvážní.
,, Vaše sestra je přece Leoni Reeves, ona chodila s Charliem!" uspořádává si informace, Dani jen přikyvuje: ,, Kdo je tím šťastným otcem, někdo nový?" usměje se znovu Jennifer: ,, No ano!" vyhrkne: ,, Pozdravujte ji, moc vaší rodině blahopřeju!" odchází.
,, Tak co?" přidává se k sestře po chvíli Leoni: ,, No, kdyby ses neschovávala na toaletách, mohla si ji bavit ty. No neřekla jsem ji, že to máš s Charliem. No věděla, že jste spolu chodili, řekla jsem ji o někom novém. Lepší je, když si bude myslet, že jsi promiskuitní než, že její bývalý manžel s tebou očekává potomka. Zvlášť, když oni spolu dítě neměli!" vysvětluje složitě sestra a předává Leoni všechny tašky: ,, Děkuji. Udělala si dobře, jsem zvyklá, že jsem brána jako štětka, děkuji!" svůdně odchází od sestry, která sleduje její ladnou chůzi s těma všema taškama: ,, To snad není pravda, ona tam má nějaké odpružené podpatky!"

,, Vítám vás, Leoni. Nakupovat, ale to jste se nějak rozjeli!" pomáhá sestrám s taškami Ted.
,, Ne my to zvládneme!" brání se Leoni v růžové halence a džínách před odhalením: ,, Ted nám rád pomůže, nemůžeš nosit těžké věci!" napomene ji sestra, předává tašky rodinnému příteli: ,, Tede chcete radu. Dnes večer je nechte o samotě, sestra je poněkud emočně nestálá!" pošeptá Dani Tedovi, rychle se vrací ke svému vozu a odjíždí.
,, Ahoj. Vypadáš nějak unaveně, copak se ti stalo?" objímá Charlieho kolem ramen, políbí ho na tvář: ,, Trénink a zítra odjíždíme do toho města s tou klášterní školou, nechceš mi něco říct?" nechá se od ní líbat: ,, Co bys chtěl slyšet. Co si třeba zaplavat?"
,, Telefonovala mi hned moje bývalá žena, že si těhotná s jiným mužem. Dopoledne jsem si všiml toho bříška, to chci třeba slyšet!" posadí si ji na klín.
,, Mohlo mě napadnout, že to hned řekne tobě. Nechtěla jsem, aby to ona věděla dřív než ty, jsem těhotná!" vypoví Leoni: ,, Tak já budu otcem? Kdy se to stalo?" políbí ji Charlie.
,, Jo bude to chlapeček. No kdy, před dvěma měsíci a zrovna tady u toho stolu!" obejme ho a hladí ho po vlasech: ,, Ani nevíš, jak jsi mě překvapila. Jsem moc šťastný. Navrhuji, že ti napustím vanu teplé vody!"
Leoni odchází do horního patra, Charlieho v jejím následování vyruší domovní zvonek. Otevírá dveře.
,, Přišla jsem se podívat, zda jsi v pořádku po tom všem?" oznámí Jennifer a pohladí ho po tváři: ,, Ne vyříkali jsme si to s Leoni, nech toho prosím!" snaží se zabránit bývalé ženě ho svádět a dotýkat se ho.
,, Já jsem otcem toho jejího dítěte. Ty máš přece svoji rodinu, nech mě žít znovu!" domlouvá ji, zavírá za sebou domovní dveře. Rozhlédne se, zda tento rozhovor nevyslechla Leona. Vychází po schodech do patra, míří ke koupelně.
,, Kdo je tento muž na tvé konspirační nástěnce?" nachází přítelkyni s jednou z vystavených fotografií v jeho konspirační teorii: ,, To je Robert Don, jeden z hlavních mých podezřelých. Proč ty ho znáš?" zajímá se: ,, Několikrát jsem ho viděla na přehlídkách!" vrací fotografii na nástěnku.


,, Kam to jdeš? Co ta koupel?" vychází Leoni v županu za Charliem: ,, Dej si ji a počkej na mě!" políbí ji na rty, odchází z domu.

Charlie vchází rázně do jednoho z nočních podniků, míjí tanečnice a návštěvníky. Míří rovnou do vyhrazené lože: ,, Charlie Crews. Co tě k nám přivádí?" otočí se na něj statný muž tmavé pleti: ,, Přestaň se motat kolem mé přítelkyně. Co po ní chceš?" přisedne si k němu, položí na stůl revolver. Dívky sedící kolem majitele baru se zvedají.
,, Tvá přítelkyně je neskutečně krásná žena, inteligentní a má v podsvětí pověst tvrdé ženy. Nemůžu snad jít na přehlídku, kde ona zrovna předvádí. Slušela by ji na krku nějaká sada diamantů, co říkáš?" řekne provokativně muž: ,, Mě jsi mohl zničit život, nechat mě hnít ve vězení, zničit mi manželství. Na ni zapomeň. Jestli si jen slovíčkem postěžuje, že ji obtěžuješ nebo sleduješ, zabiju tě!" drží ho pod krkem Charlie: ,, Přestaň čmuchat kolem mě a nechávám vás. Dobrou noc a pozdravuj ji!" volá za odcházejícím Charliem, dívky si k němu sedají zpět: ,, Viděli jste příklad, když muž ztratí hlavu pro ženu!"
,, Kde jsi byl. Tys byl za tím mužem?" překvapí ho přítelkyně v noční košili: ,, Ty ještě nespíš, sleduji ho už několik měsíců a nemá tě co sledovat. Je to nebezpečný muž, dávej si na něj pozor!" dává ji ruku kolem pasu a vede ji do schodů k ložnici: ,, Proč chceš dopadnout vraha těch tvých zločinů? Víme oba moc dobře, že to na tebe hodili lidé, kteří jsou policisté a na těch nejvyšších místech. Neřeš už minulost. Ten tvůj Don je slabý odvar proti těm, s kterými jsem se setkala já. Pojď si lehnout!" políbí ho na tvář.

,, Stop. Ty sis zase naladila policejní stanici, aby si mohla jet za námi až sem. Máš předepsané vše řídit z kanceláře, centrály!" brání ji v chůzi otec: ,, Nemusela jsem nic ladit, Karen o tom mluvila tak nahlas, že jsem vše vyslechla u té spojovatelny, kam si mě posadil. Jak vám můžu radit, když nejsem na místě činu!" brání se Leoni v bílém tílku a tříčtvrtečních kalhotách s khaki potiskem.
,, Jsi těhotná a může to být pro tebe nebezpečné. To musí přestat, že ty si porušuješ permanentně pravidla, čekáš ještě, že to za tebe vyřeším. Budeš tady radit v otázkách kriminologie a jak tu bude hrozit útok, násilí klidíš se z cesty!" káže ji otec: ,, Jistě jak ucítím útok, násilí odjíždím nebo se zabarikáduju, slibuji!"
Kostel. V lavicích sedící věřící naslouchají kázání místního faráře: ,, Zlo přichází!" pozvedne ruce k obloze, dveře se rozevřou. Všechny oči věřících se upnou na Leoni a Kevina.

,, Pánové, tady slečna policistka je v požehnaném stavu. Ale naše panenská pálenka vám ani miminku neublíží!" přemlouvají Leoni místní návštěvníci hospody, nalívají z nádoby do skleničky čirý alkohol: ,, Tak jen, abyste se neurazili!" pozvedá skleničku a vypije ji.
,, Kde si se tady vzala? Jen si chvíli beze mě a už si nevíš s případem rady. To bylo naposledy, v těhotenství je alkohol zakázaný!" roztáhne Charlie zatažené závěsy na oknech. Do Leonina pokoje vniká zvuk zvonů z nedalekého kostela, probouzí se oblečená na posteli. Je jí opravdu špatně, žaludek na vodě.
,,To je už očistec?" špitne a padne zpět na lůžko: ,, Jen se pojď podívat na sestru, trpí na lůžku jako Panna Marie, je jí to tady zasvěceno?" povolává do pokoje Dani: ,, Ta zažívala rozkoš. Nechte mě umřít někde v koutku. Dani, pojď blíž!" nabádá sestru, která usedá na lůžko.
,, Pohlídej mi ho, chraň ho před jeptiškami a chovankami. Zítra si to zvládnu sama!" pošeptá Dani a pokládá si na čelo obklad: ,, To víš, že ano. Vyspi se a pij heřmánkový čaj!" přikrývá spící sestru, následuje kolegu.
,, No jo místní pohostinnost a ta radost z dítěte a z toho, že má k němu i otce. Neboj večer bude v pořádku, ale sundej ji všechny ty náboženské ikony z pokoje. Je ateistka!" komentuje Dani a překvapeně pohlížejí na Kevina, který si přidržuje na čele obklad: ,, Dani spí, co se to tady včera dělo?"
Pár policistů prochází areálem kláštera, jeptišky v sutanách se ohlížejí zvědavě po jediném mužské návštěvě za několik let.
,, Dani Reeves a Charlie Crews. Vyšetřujeme případ těch zmizelých dívek!" poukáže služební odznak představené: ,, Nevím, jak vám mohu pomoci. Vždy jsme se to dozvěděli tak, že po nějaké době nám jejich spolubydlící oznámili, že jsou nezvěstné. Věci zůstali na pokojích!" vypoví žena: ,, Pane Crews, jsme ženský klášter a vzbuzujete zde pozdvižení. Jste ženatý?" optá se představená: ,, Omlouvám se za komplikace. Rozvedený, ale uvažuji o dalším manželství. Brzy se stanu otcem!" odpoví Charlie, žena se zhluboka nadechne a pokřižuje se. Pohlédne na něj opovržlivě.
,, Připadne ti to tady tak ponuré, konzervativní. Kam jsem to zase došel!" rozhlíží se po menším městě Charlie, zakousne se do jablka: ,, Jedno je jisté, ty pohřešované dívky musí být někde tady!" rozhodne Dani: ,, Jako tady, přesně tady?" pohlédne si pod nohy kolega: ,, Jako tady v tom městě, ale kde? Přece musí z těla něco zbýt- kosti, tkáně, krev. Odborník leží v alkoholovém opojení. Ne podívej, sexbomba vylezla z hotelu!" poukáže na sestru vycházející na terasu s tmavými slunečními brýlemi, rozpustným vitamínem ve sklenici s vodou. Jde k nim a usedne vedle stejně postiženého Kevina.
,, Dnes si dávám tu slavnou pálenku já. Charlie řekl představené kláštera, že je rozvedený a očekává narození nemanželského dítěte a zavrhla ho!" usměje se Dani: ,, Klidně ji ochutnej, ať trpí chvíli nikdo jiný. No a co bude s tou svatbou pyšný otče?" vysune si Leoni sluneční brýle do vlasů.
,, Jestli se někdo chcete zeptat, co tady dělá?" ukáže Kevin na dceru: ,, Ani ne, akorát jste se včera museli rodině opít!" utrousí Dani: ,, Aby bylo jasno, já řeším všechny dotazy ohledně kriminologie z hotelu. Mám zákaz vstupu do nebezpečných míst!"

Postarší muž schází do sklepení. Uzamyká za sebou dveře, přistoupí k velkým dřevěným nádržím, uvolní kohoutek a napouští do skleněné sklenice čirý roztok. Navrací se přes dvůr do hospůdky, postaví sklenici před Dani a Charlieho. Nalívají si její obsah do skleničky, popíjejí.
,, U toho být nemusím, jdu nahoru a dobře se mi opijte!" poplácá je po ramenou Leoni ve sportovní soupravě, středně dlouhé vlasy má stažené do drdolu a glitrové modré čelenky:
,, Neměj obavy vrátím ti ho na pokoj!" ujišťuje ji sestra: ,, Jestli z něho potáhne jako ze soudku, tak si ho klidně ponechej!" odchází Leoni do svého pokoje. Ulehá na záda na své lůžko, zakousne se do jablka a pročítá si místní kroniku. Prochází očima jen nezáživné zprávy o svatých přijímáních, oddychne si a odloží knihu. Pohlíží do stropu, posadí se na posteli. Vybíhá na chodbu, sbíhá schody a pohlíží na popíjející sestru s Charliem.
,, Máte tady telefon, potřebuji mluvit s místním šerifem!" oznámí naléhavě hostinskému, který k ní přitočí telefon a číslo v zápisníku: ,, Šerife, vím asi, jak se zbavuje těl těch dívek. Bude to velmi náročné a musíme začít hned!" oznámí do telefonu.
,, Co se děje?" přichází k ní Dani: ,, Šerif jede sem. Ty těla jsou v té rozvodněné řece, jak je proud unese- jsme bez důkazů!" oznámí Leoni a dopíná si bundu: ,, Vy chcete prohledávat v noci řeku?" podiví se Charlie: ,, Nemáme na vybranou. Ráno by mohlo být pozdě, šerif přivede dobrovolníky a policisty z okolí. Vy nemusíte s námi, ještě byste se utopili!" nalije si na kuráž sklenku pálenky, otočí ji do sebe a odchází.
Ostré reflektory září na hladinu řeky tekoucí přímo pod klášterem, Leoni sleduje potápěče a dobrovolníky procházející dno řeky z břehu: ,, Proud je silný, mohl je odnést už několik kilometrů daleko. Ráno půjdeme dál, co vás napadlo?" přistoupí šerif k Leoni, která pohlédne k budově kláštera na skalách: ,, Klášter má nějakou kanalizaci ne. Řekněte svým mužům, ať se přesunou přímo do úsečky pod klášterem!" rozhodne Leoni. Potápěči a dobrovolníci po kolena ve vodě se přesunují, vcházejí ho hluboké kalné řeky. Po chvíli první potápěč hlásí nález těla, celkem pět těl mladých dívek zatížené kameny.


,, Že byly pohřbené přímo v řece není jen tak. Hrozilo, že dříve nebo později mrtvoly vyplavou. Šerife, vzpomínejte celou noc, zda se nestalo v minulosti něco zvláštního a nemělo to spojitost s řekou!" oznámí Leoni.
,, Vy ještě nespíte, děje se něco?" vrací se policistka do hotelu, hospoda je už uzavřená a jen za pultem uklízí muž, který zde pomáhá hospodskému: ,, Moje matka je těžce nemocná, musím se o ni starat!" odpoví muž: ,, Nechcete pomoct, jsem lékařka. Mohla bych si ji prohlédnout!" nabídne Leoni: ,, Tak pojďte!" povolí muž a odvádí ji do menšího bytu za hostincem. V posteli leží šedovlasá žena, svírá v rukou dřevěný kříž a modlí se. Leoni si rozepne bundu, posadí se na okraj postele. Pozvedá ženinu ruku, přeměřuje tep a přiloží ji ruku na čelo.
,, Nemáte tonometr na měření krevního tlaku?" otočí se na syna, který ji podává přístroj. Leoni přikládá fonendoskop na hruď postarší ženy, naslouchá srdečním ozvám slábnoucího srdce: ,, Zůstaňte s ní, nebude už dlouho trpět. Je mi to moc líto!" oznámí a podává mu ruku.
,, Děkuji vám!" poděkuje muž, Leoni odchází do svého pokoje. Pověsí bundu do skříně, odsune z postele svoji rozečtenou knihu o historii města. Ulehá vedle Charlieho, který se probouzí a políbí ji na čelo.
,, Myslela jsem, že budete ještě popíjet. Dnes už potom všem asi neusnu, celkem pět těl jsme vytáhli z řeky. Soudní lékař je pitvá celou noc!" odpoví Leoni a pohlížejí si do očí: ,, Nikdo neměl chuť pít!" odpoví Charlie a políbí ji: ,, Dole umírá matka toho pomocníka hospodského!" odsune ho stranou, ulehá mu na hrudník a usíná.

,, Leoni, promiň, že tě budím. Přijel šerif a chce s námi mluvit!" vchází do jejich pokoje Dani, sestra se pomalu zvedá z Charlieho hrudě: ,, Nás už nikdo neruší. Objednala bys mi silnou tureckou kávu, pomáhá to na ranní nevolnosti!" poprosí Leoni, obléká se. Scházejí s Charliem do hospody, Dani sestře podává objednanou kávu.
,, Měla jste pravdu. Před dvaceti lety u řeky znásilnili matku Paula, to je ten pomocník hostinského. Poté ji ten, kdo ji znásilnil, hodil do řeky. Utopila by se, kdyby ji nezachránili lidé. Ale poté zjistila, že čeká Paula a od té doby se k němu chovala hrozně. Byla silně věřící a dítě zplozené při znásilnění bylo proti jejímu přesvědčení!" vypovídá šerif: ,, Včera v noci jsem ji vyšetřovala, umírá. Proč ho rovnou nezatknete?"
,, Zmizel. Nejhorší na tom je, že Paul asi zjistil jméno svého otce!" oznámí šerif: ,, Kdo je to, může být v ohrožení života?"
,, Místní farář. Paul to musel nějakým způsobem zjistit!" odpoví šerif, všichni se aktivně zvedají od stolu. Chtějí zabránit další vraždě, tentokrát smrti muže, který znásilnil matku vraha a pokusil se ji utopit.
,, Vlez si do té vody, slyšíš. Já jsem tvůj syn, málem jsi moji matku zabil. Já se o ni celý večer staral!" zařve Paul a muž vstupuje do řeky, stojí po pás ve vodě: ,, Dál běž, tak dělej!" pobízí Paul promodralého faráře, který se zcela potopí do plynoucí řeky.
,, Stůjte Paule, stálo vám to za to?" kráčí k podezřelému Leoni: ,, Stálo, kvůli němu mě matka nenáviděla. Vzdám se jen proto, že jste jako jediná matce pomohla!" odpoví Paul a vkládá revolver do její rozevřené dlaně: ,, Díky, moc mě to mrzí!"
,, Tady máte pitevní zprávu. Ty dívky jako by byly mumifikované, na jejich pokožce se nalezly stopy alkoholu, ale vysvětlení po mně nechtějte!" zastaví Charlieho šerif:

,, Nepotřebujeme vysvětlení, já vím, co s těmi těly dělal. Akorát se mi chce z toho zvracet, pojďte se mnou!" rozhodne Leoni. Do podzemního sklepení vniká denní světlo, policistka schází po schodech a pozastaví se u velkých dřevěných nádrží.
,, Tak šerife, převážete ty nádrže a uvidíme, zda se nemýlíme!" povzbuzuje Leoni šerifa,který přistoupí k jedné z nádrží a převrhne ji. Do místnosti proudí voda, jako poslední vyplave z nádrže ženské mrtvé tělo.
,, To je ta panenská pálenka. Promiňte, není mi dobře!" vybíhá Leoni ven z podzemí, poklekne na zem a zvrací společně s Dani, které si zpětně uvědomily, že pálenku taky vypili.

Leoni přichází za Charliem do místního faráře, kde sloužil mrtvý: ,, Mám špatné zprávy, ten farář z toho všeho prodělal infarkt. Je mrtvý!"
,, Byl to moc poučný případ, z jejich církve nezůstal kámen na kameni!" uzná Charlie: ,, Víš čím já se řídím? Raději být ateista než věřit faleši svátosti!" pronese Leoni: ,, Všichni na tebe čekají, mám tě tu chvíli nechat o samotě?"
,, Ne, něco pro tebe mám. Je už snad vhodná chvíle, vzala by sis mě?" otočí se na ni a poukazuje na diamantový prsten, Leoni na něj pohlédne a jde blíž: ,, Jak si věděl, že po tomto prstenu tolik toužím? Když mi nasadíš tento prsten na prst, budeš mě mít na očích do konce života a se všemi mými náladami a negativy. Chceš to?" natahuje se po prstenu, ale Charlie ji s ním uhne: ,, Já vím všechno. Myslíš, že už tě asi nepřevychovám a rád obětuju svůj klid s Tedem. Tady ho máš!" nasazuje ji ho na prsten, Leoni si ho prohlíží: ,, Je úchvatný!" pronese dojatě a políbí ho na rty.

,, To aby to tady z Vatikánu vysvětili, vyhýbala ses kostelům a všem těm svatým věcem obloukem. Zdržujete!" promlouvá Dani na sestru vycházející z kostela: ,, Ať si vysvětí všechno, nebuď nevrlá!" nasadí si tmavé sluneční brýle, ve světle zazáří zásnubní prsten.
,, Stop. Ukaž mi to, ten je zásnubní od Charlieho?" zastaví sestru Dani a prohlíží zkoumavě prsten na jejím prstu: ,, Ano. To ty jsi mu o něm řekla?" usměje se Leoni: ,, Gratuluji. Budeme se před ním chovat klidně, žádné hysterické výjevy. Jak si to dokázala, že jsi usadila Charlieho Crewse. To bude tvůj psychologický vrchol, věř mi!" pohlíží na sestru přes sluneční brýle, Leoni se začne smát i se sestrou.

Lekce Irštiny-Děkuji a Blahopřeji!

28. února 2010 v 12:51 | Věrka |  Colin Farrell-Irsko
Děkuji, není zač
Go raibh maith agat.Děkuji. (adresováno jednomu člověku)
[go rev majhagot]
Go raibh maith agaibh.Děkuji. (adresováno skupině lidí)
[go rev majhagwiv]
Tá fáilte romhat.Není zač. (doslova "jste vítán")
[tá fálče rout]
Ná habair é.Není zač. (doslova "nezmiňujte to")
[nó hobr éj]
Přání, gratulace, atd.
Comhghairdeas!Blahopřeju/jeme!
[kogórdas]
Maith thú!To se ti povedlo!
[maj hú]
Ádh mór!Hodně štěstí!
[á mór]
Breithlá sona!Všechno nejlepší k narozeninám!
[brehló sóna]
Nollaig shona!Veselé Vánoce!
[noleg hóna]
Bain sult as.Užij si to.
[bwin sult as]

PROSBIČKA!!!!

28. února 2010 v 12:49 | Věrka
AHOJKY!!! MOHLI BYSTE HLASOVAT PRO BRUCE WILLISE NEBO DAMIANA NA http://tajemstvifantasie.blog.cz/1002/2-kolo-sonh DÍKY MOOOOOOOOOOOC

Znamení Lva-jaký je Simon?

27. února 2010 v 16:23 | Věrka |  Simon Baker-Biografie
Lev je považován za krále zvířat - je tedy stavěn nad ostatní či do středu. Stejně tak i člověk s datem narození od 23. července do 22. srpna má tendence klást důraz na vlastní Já, chovat se jako král. Král v tomto případě není ekvivalent negativních vlastností, ale naopak, jako synonymum pro sebejistotu, sebevědomí, výraznou osobnost. Synonymum zdravého jáství v pozitivním a tvůrčím smyslu. Obdobně můžeme vykládat přirovnání ke Slunci. Lva tedy budeme prezentovat jako ohnivé znamení. Idealismus, sny, ambice, velkomyslnost - atributy podporované žhnoucí tvůrčí energií, které máji "děti Slunce" dostatek.

Avšak pozor, každá mince má dvě strany, vše je relativní. Propadne-li Lev vlastním nedostatkům, je-li panovačný a pyšný - následky jsou katastrofální.
Jsou blaženi, když se na ně upírají zraky ostatních, zatímco oni stojí ve středu či v čele. Pokud se Lev někdy stáhne do ústraní, je to proto, aby nabral sílu a zazářil ještě oslnivěji. Do života si nedají mluvit. Oni si jej plánují, oni jej řídí. Svých nedostatků si často nejsou ani vědomi, považují je za své, přirozené.Stejně jako by nebyla růže bez světla a tepla, "nerozkvete" bez něj ani Lev. Miluje život pod širým nebem, Slunce je nezbytné.

Zřejmě nejhorší stránkou Lví povahy je pohodlnost. Neznají pro sebe omezení a budou si tak dlouho užívat a vychutnávat, až je k činnosti vyburcuje buď nezbytí (třeba finanční), či jejich sny, cíle nebo příležitost. Správná je pak představa Lva coby dravého podnikatele a iniciátora. Excelují ve všem, co vyžaduje entuziasmus, rozvoj a podporu. Často až nakažlivě dobrá nálada a vyloženě vůdčí schopnosti z nich dělá vedoucí pracovníky, majitele restaurací, agenty realitních společností, právníky. Prostě se uplatní všude tam, kde je třeba reagovat rychle, správně a účinně. Do čela kolektivu je často vymrští krizová situace, kdy si poradí právě jen oni a stávají se vůdci. Ne však na dlouho. Po uklidnění a zvládnutí problému ustoupí trochu do ústraní a vedení předají někomu jinému. Ne z neschopnosti, ale z chytré vypočítavosti a trochu i pohodlnosti. Pokud se jim vývoj situace nezamlouvá, znovu zasáhnou a uvedou vše na pravou míru ("pravou míru" určují zase oni).

Spousta významných herců se narodila právě v tomto znamení zvěrokruhu. Mají cit pro efektní show a doslova strhnou obecenstvo na svou stranu. Nemám teď na mysli jen herce divadelní či filmové, ale i ty v běžném životě. Prostě si nasadí masku a sehrají malé "divadélko". Talent strhávat ostatní na svou stranu je nesporný. V manželství však lví pohodlnost a nevázanost nepřispívá k harmonii. Možná nejvíce se hodí k Beranům, ale šťastný vztah najdou i v náruči jiného Lva, Panny nebo Raka.

Znamení Ryby-jaký je asi Daniel a Bruce?

27. února 2010 v 16:17 | Věrka |  Daniel Craig-Biografie
Ryby mají v porovnání s ostatními jedenácti znameními specifickou povahu. Vynikají zvláště svým nesobeckým a citlivým přístupem k ostatním. Agresivita a spekulace je jim španělskou vesnicí, jsou až příliš opatrní. Často jsou pochybovační o svých schopnostech a mají nedostatek sebevědomí. I malé popichování okolí berou velice vážně a stávají se tak terčem posměchu. Přes skutečnost, že jsou to lidé spolehliví, upřímní a důvěryhodní, kolektiv jim právě díky jejich vlastnostem vyčítá chyby a problémy, jež nastaly. I ty, za které nemohou. Spoléhají na sliby ostatních a nejednou naletí. Pozor na intriky!

Možná by bylo vhodné, aby si nalezli jakéhosi "obránce", který se za ně postaví. Skuteční přátelé a dobří lidé snad dokáží poznat jejich pozitiva a cenné vlastnosti. Na profesionální úrovni a v zaměstnání si Ryby dobře vedou v kolektivu lidí, kteří jsou jim nakloněni, kteří dokáží ocenit jejich schopnosti a výkon. Hodí se do státní správy a do vědeckého výzkumu (tedy tam, kde se tak trochu "ztratí v davu"). Mají zvláštní cit pro přírodu (přírodovědci, chemici, ekologové) a historii.

Ryba s Rybou k sobě v manželství jde, je to vztah harmonický a vyrovnaný. Chtějí-li však něčeho dosáhnout, není to spojení ideální. Jeden druhého totiž nedokáží dost dobře podpořit a podnítit. Jako vhodný "ochránce" se hodí Štír, Rak nebo Panna.

Znamení Vodnáře-jaký asi je?

27. února 2010 v 16:15 | Věrka |  Damian Lewis-biografie
Obrazně řečeno, Vodnář je v konfrontaci se životem kdykoli připraven ke "skoku". Je plný nadšení, život a svět neprožívá staticky, nýbrž maximálně dynamicky, pružně. Nejednou se z něj stává extremista, milující akci a vzrušení (pěstuje třeba nevšední sporty). "Připravenost ke skoku" se rovněž projevuje ve vědecké oblasti a obecně tam, kde se děje nějaký pokrok, nebo píší dějiny. Bývají z nich výrazné osobnosti, které jakoby najednou vyjdou "odnikud" na scénu života nebo je naopak čeká brzký pád.

K úspěchu přispívá sebejistota, sebedůvěra a schopnost využít to, co se díky své píli naučili. Největším záporem Vodnářů je lenost, pokud jí propadnou, nedostanou se nikam. Musí na sobě neustále pracovat, jít za svými ambicemi. Měli by také pamatovat na skromnost a vždy si zachovat důstojnou tvář - jinak se z nich stanou chvastouni a surovci. Uplatnění nalézají v obchodní sféře - stávají se z nich byznysmeni (umí dobře smlouvat). Výborně se hodí na posty právníků a mají politické nadání. Bez obav je můžeme postavit do čela společnosti, poradí si.

Jak jsme již naznačili výše, díky technickým vlohám se z nich často stávají konstruktéři, vynálezci či průkopníci. Vodnář se hodí ke všem znamením. Avšak Lev, Váhy a Blíženci patří mezi favority.

Znamení Blížence-jaký asi je?

27. února 2010 v 16:12 | Věrka |  Colin Farrell-Biografie
Velmi zvláštním a psychologicky jistě zajímavým znamením jsou Blíženci. Podvojná a jaksi rozštěpená povaha je neoddělitelným rysem znamení Blíženců. Případy rozpolcených osobností jsou sice velmi vzácné, ale v protikladech si mysl Blíženců přímo libuje. Dá se u nich vypozorovat zajímavý vzorec chování - Blíženci vzplanou a hned ochladnou, aby mohli znovu vzplát. Často si to neuvědomují, ale ničí tím hlavně sebe. Nervy máme přece jen jedny ! Pokud se vyskytnou problémy, může vlídnost rázem vystřídat nedůvěra. Nejednou se z nich stávají pesimisté a skeptici. Nejvíc by si Blíženci měli hlídat a vážit to, čeho dosáhli. Každý úspěch si totiž představují jako stavbu postupujíce ke stále vyšším a vyšším poschodím, snadno by mohli přehlédnout překážky, které jejich naděje zbortí. Zůstanou jen rozvaliny.

V podnikání mají Blíženci široké pole působnosti. Jsou to dobří organizátoři, obchodníci a ve spekulacích si přímo libují. Úspěšní jsou v reklamní činnosti a ostatních oborech, kde je třeba držet krok s dobou a se změnami a novinkami, jež s ní přicházejí. Jako partneři se k sobě dobře hodí Blíženci s Váhami, stejně jako s Vodnáři. Vzhledem ke kolísavé povaze zmíněných znamení to však vyžaduje, aby se mírnili, jinak to občas může slušně zaskřípat. Neobyčejně výhodnou kombinací je spojení Blíženců se Střelcem.

Irská "Moudra"

27. února 2010 v 14:55 | Věrka |  Colin Farrell-Irsko
 • Realita je iluze způsobená nedostatkem alkoholu.
 • Pomozte vymýtit smrt z našich silnic, jezděte po chodníku.
 • Není divu, že jsem zmaten. Jeden z mých rodičů byl muž a druhý žena.
 • Proč dělat něco pro potomstvo? Co udělalo potomstvo pro nás?
 • Nemá cenu volit. Ve volbách stejně zvítězí vláda.
 • Nemá cenu vyhýbat se na záchodě sedání na prkýnko, některé bacily irského původu vyskočí šest stop vysoko.
 • My jsme ti lidé, před kterými nás naše matky varovaly.
 • Na světě jsou dva druhy lidí. Irové a ti, kteří by jimi chtěli být.
 • Ideální manželka pro Ira je bohatá, němá blonďatá nymfomanka, která má hospodu poblíž dostihové dráhy.
 • Jezte odpadky - stamiliony much se nemohou mýlit.
 • Vášnivý Ir je ten, který si při líbání vyndá cigaretu z úst. (:-0)
 • Kocovina je hněv hroznů.
 • Vystopujte své předky. Zjistěte, kdo byl váš otec.
 • To, co Irsko potřebuje, je míň lidí, kteří nám říkají, co Irsko potřebuje.
 • Zacvičte si - zabalte si své cigarety sami.
 • Moje tchýně říká, že jsem zženštilý; ve srovnání s ní asi jsem.

doufám,že se vám některé z nich zalíbili....mně určitě!!! :) :) :)

Lekce Irštiny-Nashledanou!

27. února 2010 v 14:49 | Věrka |  Colin Farrell-Irsko
Nashledanou
Na rozdíl od vítacích frází jsou ty "loučecí" mnohem jednodušší.
Slán!Nashledanou!
[slón!]
Univerzální slán lze rozvést:
Slán go fóill!Prozatím nashledanou!
[slón go fójl!]
Slán abhaile!Nashledanou a šťastnou cestu!
[slón awalje!]
Oblíbená je také tato fráze:
Feicfidh mé tú.Uvidíme se. (doslova "Uvidím tě.")
[fekhig mé tú]
Chifidh mé tú.Uvidíme se. (totéž ve verzi z ulsterského dialektu)
[čifi ma tú]

Na doživotí-Vlk

26. února 2010 v 15:30 | Věrka |  Damian Lewis-Na doživotí
A je tu další napínavá povídka....


Na Doživotí- Vlk
,, Jedna z nejlepších a nejšílenějších povídek podle Damiana Lewise!"


Zvláštní role: Ryan Wolfe- Jonathan Togo j.h.

,, Nyní přivítejte úřadující miss Kalifornie, Leoni Reeves má míry 99- 60-90. Má tedy největší objem hrudníku ze všech účastnic, to je ona!" pronáší moderátor a po přehlídkovém molu vedoucím přes hladinu bazénu prochází Leoni ve zlatých dvojdílných plavkách, pozlacená peří tvoří v jejich vlasech vějíř. Přidržuje si průhlednou vlečku, usmívá se na diváky. Policisté v uniformách začnou hlasitě tleskat. Rámus probudí i podřimujícího Charlieho vedle tleskající Dani: ,, Nespi. Tvoje přítelkyně předvádí prádlo a ty se chováš jako buran!" zasyčí Dani: ,, Já nespím, náhodou jsem se díval přes sluneční brýle. Komu ti poskoci z protidrogového a zásahového oddílu tleskají?" sundává si sluneční brýle a otočí se na pískající kolegy: ,, No zkus hádat. Za prvé oznámili míry Leoni, hlavně vrchu a nakonec vidíš to sám. Chceš radu- chlapče máš doma magnet mužských očí a může se ti lehce stát, že tě někdo vystřídá!"
Charlie se znovu pootočí a sleduje kolegy a otočí se na předvádějící modelku, usmívá se a posílá ji vzdušné polibky. Dani zadržuje smích: ,, Můj bože, to už je promenáda adeptek na letošní rok. Prošvihl si ji a ty tvé vzdušné polibky pochytal nevím kdo!" kroutí hlavou.
,, Leoni, moc ti to slušelo. Copak je?" přichází sestra do zákulisí, povšimne si smutné nálady.
,, Děkuji. On se na mě vůbec nedíval, kdyby tam nebyli kolegové, kdo by mi tleskal. Ho to vůbec nezajímalo?" usedne sestra do židle k zrcadlu: ,, Ty sis toho všimla. Je mi to tak líto, ale on prostě na to třeba není zvyklý. Dej mu čas nebo co na to říct!" pohladí ji a obejme:
,, Slečno Leono, pospěšte máme odlétat do Brazílie!" upozorní ji asistent: ,, Ty teď odlétáš?" podiví se Dani: ,, Mám v Brazílii práci, ochraňuj mi ho!" obejme ji.

Charlie sedí poblíž Danina stolu, přemýšlí a v rukou přetáčí krabičkou s prstenem.
,, Mohl bys s tím přestat. O čem přemýšlíš, proč jsi takový idiot?" vytrhne mu krabičku s prstenem a položí ji na stůl: ,, Víš tvá sestra je dokonalá, ale když ona udělá krok směrem ke mně, tak já udělám krok dozadu!" pronese Charlie: ,, Proč uděláš krok dozadu? Do postele vám to netrvalo tak dlouho, jako k oltáři!" nahne se k němu, vrátí luxusní prsten do krabičky a pleskne ho po ruce: ,, Mohu ti to říct tišeji, nemusí to všichni slyšet. Já ji mám moc rád, ale já ji neumím vyjádřit city v tu chvíli, kdy by si přála. Těžce se mi projevují city!" šeptá Dani.
,, Ty jsi opravdu blázen. Jak může pochopit, že o ni stojíš, když ji to neřekneš. Jestli máš problémy s projevy citu, zajdi k psychologovi!" usměje se Dani a zhnuseně se zvedá od svého stolu.
Kolegové přijíždějí pár kilometrů od Los Angeles, statek. Leoni opřená o svůj vůz se nastavuje slunci, na očích tmavé sluneční brýle: ,, Měla jsi být v Brazílii? Je to opravdu tak divné, jak to bylo hlášeno?" přistoupí k ní sestra: ,, To tedy ano. Muž oznámil, že v bouřce šel zkontrolovat ovčín, něco na něj zaútočilo. Je opravdu škaredě rozsápaný, nalezla jsem toto!" podává ji sáček s kusy kůže: ,, Oni tvrdí, že je napadl vlkodlak?"
,, Přesně. Nepodceňovala bych to. Viděla jsem už různé věci včetně živého upíra, z dnešní plastickou chirurgií!" našeptává sestře: ,, Ty a věřit takovým báchorkám!" podiví se Dani, kráčí cestičkou k místu: ,, Kdybys viděla co já, nepřekvapilo by tě už nic!"
,, Nemusím být u všeho. Ty těm povídačkám o vlkodlacích a upírech věříš?" přistoupí k ní Charlie: ,, Nevěřila, ale když se na mě jeden vrah, který trpěl utkvělou představou, že je upír vrhl. Změnila jsem svůj názorový žebříček. Už mám i podezřelého, farmáři ze statku mi ho našeptali- podezírají místního podivína, prý nemá na těle ani jeden chlup. Podle toho vydedukovali, že je to vlkodlak!" usměje se Leoni: ,, Podle toho, nechci nic říkat, ale moc chlupů na těle taky nemám!" pohlédne si pod košili Charlie: ,, Bacha, místní chytl úplný amok do párání po potenciálních vlkodlacích. Mimochodem, kdy se konečně zasnoubíme?" mrkne na něj Leoni, přichází k nim Dani: ,, Ale cukrujete, cukrujete?"
,, Ne probíráme našeho podezřelého. Místní farmáři mi dali tip na nějakého místního podivína- prý nemá na těle ani jeden chloupeček, víš, co to znamená. Ve středověku by mu rozpárali břicho a zkoumali, zda je má uvnitř!" popisuje barvitě sestra: ,, My nejsme ve středověku. Dokud se mi k otiskům drapů nevyjádří soudní lékař, necháš si výpravy na vlkodlaky pro sebe!" šermuje ji prstem před očima, vzdaluje se. Leoni pohlédne spiklenecky na Charlieho: ,, Uvidíme. Vypadá to, že se tady zdržíme. Třeba nám pobyt na čerstvém vzduchu udělá dobře!" pohladí ho po vlasech, svůdně odchází.

,, To je ten dům toho muže, kterého mi udali. Můj bože, vypadá to opravdu jako díra nějakého blázna, že jsem už jich potkala. Jdeš se mnou?" pozastaví se Leoni a pootočí se na Charlieho, který si zezadu prohlíží její pozadí: ,, Už jdu, nechám se vést zkušenou kolegyní!" usměje se Charlie a zařadí se za ni: ,, Příště budeš chodit ty přede mnou a já se budu kochat!"
Leoni opatrně otevře dveře do domu v lesích, nad zbraní si přidržuje baterku, která ozařuje šedou místnost. Okna jsou zatemněná, všude chlad a zápach.
,, Nevypadá to, že by se tady zdržoval. Podívej mapa!" prohlíží si mapu: ,, Mám něco lepšího!" upozorní policistka z vedlejší místnosti, kolega ji následuje. Baterka svítí na obrázky vlků, vyřezávané podobizny a různé jiné symboly.
,, Má asi hodně rád vlky!" pohlédne z boku na kolegyni, ona prohlíží tajné zásuvky pod podobiznou vlka.
Charlie se k ní přiblíží zezadu, rukama ji obejme kolem boků a pasu. Líbá ji na krku, opře ji o stěnu. Zajíždí rukama pod tílko, vyjíždí po jejím břiše na prsa. Leoni zavírá oči, poddává se mu.
,, Nevydržím to se na tebe jen dívat, chci tě!" líbá ji na ucho: ,, Tady se to nehodí, nenechám se osahávat jako jedna z těch tvých!" protestuje Leoni, pohlížejí si do očí: ,, Dobře, přijď za mnou večer!" přitáhne si ji tvrdě k sobě za tílko, políbí ji. Vycházejí na čerstvý vzduch, dívka zpozorní. Jde za dům, šplhá do stráně a rozhlíží se mezi skalisky. Pokleká, natahuje nataženou ruku k malému krčícímu se zvířeti: ,, Neboj se, pojď sem!" šeptá a dává vlčeti očuchat svoji ruku.
,, Co tam máš?" volá zespodu Charlie: ,, Uvidíš!" odpoví a pohladí malé vlčí mládě, pozvedá ho do náruče, schází s ním ze skal: ,, Kde se tam vzalo?" pohladí ho po hlavě Charlie: ,, Je zraněné, vezmu ho k veterináři!" rozhodne Leoni, obmotává ho svoji bundu a nastupuje s ním v náručí do vozu.

,, Vyhlásili po tom muži pátrání. Prověřujeme tu mapu, kterou jste našli v jeho domě. Neměli byste to vlčátko vrátit?" pohlíží Dani na zvíře pijící v sestřině náručí z kojenecké láhve:
,, Kam ho vrátit, nikoho nemá. Je to sirotek, ty nemáš srdce. Nechám si ho, není rozdíl mít vlčáka nebo vlka!" rozhodne Leoni: ,, Jsi dospělá. Myslíš, že by na to zabíjení mohl vycvičit psa třeba rotvajlera nebo dogu?" pohladí zvíře Dani po srsti: ,, Těžko říct, jistě by to šlo. Já si myslím, že tady jde o to, že on se chce stát vlkem. Jednat a myslet jako on, chce krev a syrové maso!" popisuje Leoni: ,, No mám pochybnosti, jestli se ním nechceš stát i ty!"
,, Vítám vás, to jste vy ty pohledné policistky z Los Angeles?" vítá policistky místní soudní lékař: ,, Tak doktore, prosím utněte ty báchorky o vlkodlacích!" požádá Dani: ,, Nevím, jestli vám pomohu. Zkoumání sečných ran na těle napadeného mi napověděli, že šlo o velmi ostré drápy nějakého velkého zvířete. O jaké zvíře šlo, je na vás zjistit!" poznamená doktor.
,, Vidíš, tady to máš. Co jsem ti říkala?" usměje se souhlasně Leoni: ,, Ty aby ses neozvala. To jste mi opravdu moc nepomohl!"

Leona se snaží pamatovat Charlieho nabídku, aby přišla za ním večer na pokoj. Vrací se od soudního lékaře k hotelu, kde jsou ubytování. Už z dálky pohlíží na vysokého muže, hnědé krátké vlasy a sako, džíny a elegantní bílá košile.
,, Ryane. Ryan Wolf, co tady děláš?" pozdraví ho sestry současně: ,, Byl jsem sem převelen speciální pobočkou v Miami, řešíte prý velmi delikátní případ!" usmívá se Ryan, Dani pohlíží vyzývavě na sestru: ,, To už se o tom povídá i v Miami? Tak tě tady vítáme, Ryane!" popřeje Dani a vchází do budovy hotelu: ,, Jak je to dávno, co jsme společně dostudovali?" udržuje Ryan hovor s Leonou: ,, Přesně pět let. Ráda tě vidím, co si dát něco k jídlu?"
Charlie sleduje shledání bývalých studentů a kolegů z okna na chodbě, naproti svému pokoji. Překvapí ho příchod Dani: ,, Kdo je ten muž?" otočí se na ni kolega: ,, Tak ji tajně sleduješ, ty normálně žárlíš. Je to její dávná láska z akademie!" pošeptá mu do ucha, pokračuje v chůzi na svůj pokoj. Kolegův pohled se navrátí z okna. Sleduje, jak smějící se dvojice vchází do hotelu.

,, Je to mládě, podle všeho asi přišel o matku. Je v dobrém zdravotním stavu, přikrmujte ho a bude vám přibírat!" prohlíží vlčátko veterinář, předá ho do náruče Leoni. Lékař si urychleně obléká bundu, zamyká a odchází z ordinace.
,, Leo, copak je. Celý se třeseš, už budeme doma!" hladí mládě Leoni, zaslechne těsně za sebou podivný zvuk. Položí zvíře na zem, pomalu se otáčí. Za ní stojí statná mužská postava, blednoucí tvář a žluté oči. Dívka zahlédne jen dlouhé ocelové drápy připevněné k lidské ruce, ožene se po ni. Zabodne je do zad, Leoni odletí za stůl. Ztěžka se zvedá, rána v zádech ji ochromuje. Uštědří mu několik úderů pěstí, srazí ho na operační stůl. Muž ji začne škrtit, dívka se odrazí od stěny vyšetřovny. Padnou společně zády do skříně s léčivy, skleněná výplň se sype na podlahu. Leoni se snaží muži strhnout z ruky násadu s ocelovými drápy, opakovaně narážejí do mohutné skříně. Muž vybíhá z ošetřovny, Leoni vyrazí druhým východem do opačného směru. Stojí proti sobě na podlouhlé chodbě, dívka se přidržuje za zraněná záda.
,, Tak pojď, slyšíš!" zařve, muž se rozběhne proti ní. Leoni ho zachytne a vrhnou se společně z okna. Propadnou dřevěným obložením, dívka dopadne ztěžka na nohy. Hned po dopadu udeří muže hbitě pěstí do čelisti. Přidržuje ho u země nohou, strhne mu z ruky falešné drápy a sama si je nasadí: ,, Zvedej se!" přiloží mu ostré čepele ke krku, muž poslušně vstává na nohy. Leoni se otočí a čepelemi muže pořeže na tváři, pohlíží na krev.
,, Co se děje?" přibíhají k nim Dani a Ryan, Leoni se k nim otáčí s nebezpečně vypadající zbraní na předloktí, jejich pohledy se přesunou na otvor v dřevěném obložení budovy.
,, Charlie!" vykřikne Leoni, odbíhá stranou. Vrací se a podává Dani tu vlčí násadu.


Charlie sedí na posteli v hotelu, popíjí víno ze sklenice. Prohlíží si zkoumavě jeho barvu, vůni. Dveře pokoje se rozletí, stojí v nich Leoni. Vlasy má rozcuchané do stran, krvavé odřeniny ve tváři. Bílé tílko zašpiněné od prachu a krve, jde k němu s úsměvem.
,, To jsi už nemusela spěchat, čekám tu už dvě hodiny. Co se ti to událo, nějaký vlkodlak?" pohlíží na ni, ona usedá k němu na postel: ,, Přesně, ale už je o něj postaráno. Potřebuji ošetřit!" pronese svůdně, sundává si tílko. Otočí se k němu zády, zády se ji táhne několik hlubokých drápanců: ,, To potřebuje lékaře. Když jsem to vydržel tak dlouho, vydržím na tebe počkat i přes to ošetření!" políbí ji na ránu.

,, To jsem ještě neviděl. Jen pár centimetrů hlouběji a poškodil by vám páteř. Budu vám to muset sešít, vydržte. Prohněte se v zádech!" pohlíží lékař na dívčina obnažená záda, Leoni se prohne v bedrech. Přidržuje bolestivému zašívání ran v zádech.
,, Už jsem tu. Ale opatrně, mám v zádech stehy!" vrací se Leoni k Charliemu do jeho pokoje, nachází ve stejné poloze, jak ho opustila. Sedí na posteli, popíjí kvalitní víno a zajídá ho jahodami. Dívka si sundá tílko, přisedne si k němu. Nabídne si jahodu, zakousne se do ní s chutí. Vášnivě se líbají, zvedají se na posteli do polosedu. Leoni mu sundává košili a kalhoty. Při marném souboji jak vysvobodit Leoni z jejich kalhot, ona spadne s úsměvem z postele.
,, Podle všeho ruším. Neschází ti náhodou tvůj svěřenec vlk?" vchází do pokoje Dani:

,, Nemohla by ses o něj postarat přes noc. Něco tady probíráme, děkuji!" zvedá se z podlahy sestra a zakrývá si poprsí: ,, Jasně sestro. Nedivočte moc!" opouští jejich pokoj a na kliku upevní cedulku s popiskou Nerušit.
,, Už budeme mít klid. Kde jsme to skončili?" vratí se na postel: ,, Přesně nevím, ale fantazii se meze nekladou!" odpoví Charlie a líbá ji na krku, sjíždí na její prsa a natahují se na postel.

Dani sedí u ranní snídaně, podpírá si hlavu a popíjí silnou kávu. Zahlédne přicházet Leoni, vrhne na ni nenávistný pohled: ,, Jak pro koho je dobré ráno. Nemohla jsem spát, jestli pak víš proč?" nalije šálek kávy i sestře, která je po ránu bledá a neoplývá přílišnou energií.
,, Je mi hrozně každé ráno. Nemohu se ani pohnout, jak jsem celá zatížená, pálí mě žáha a nevím, co bych snědla. Omlouvám se ti Dani, rušili jsme tě!" vzdychne Leoni v džínách se sníženým pásem a batikovaném tílku: ,, Celý hotel vás slyšel. Ale odpouštím vám, chtěla jsem, abyste se usmířili a dej si kávu!"
,, Jak dlouho máte ty zažívací potíže?" optá se barmanka: ,, No asi měsíc, proč? Dám si vafle s čokoládou a horké maliny, hodně šlehačky!" objednává si Leoni, barmanka se tváří tajemně a odevzdává její objednávku: ,, Přesně takové potíže měla moje sestra, když byla zbouchnutá. Tak co mám pravdu?" usměje se postarší žena tmavé pleti. Dívka pohlédne na ni a zpět na Dani: ,, Dobře dva měsíce jsem těhotná. To je to tak vidět?" přizná se Leoni, Dani zaskočí káva v dýchací trubici.
,, To si děláš srandu. Ty jsi těhotná, Charlie bude otec?" pohlédne na ni: ,, Chtěla jsem to utajit než by to na mě bylo vidět, ale Kevin o všem ví!" pojídá svoji nákladnou snídani.
,, Tak Kevin to ví a sestře to neoznámíš, co Charlie ví to?" kroutí hlavou Dani: ,, Je to holt můj nevlastní otec, poznal to na mě hned. Charlie to zatím neví, nejdřív jsme se museli usmířit a já mu to řeknu!"
,, Já se z toho zblázním, tak já budu teta!" objímá Dani sestru: ,, Ticho, ani muk. Jde Charlie!" okřikne Leoni barmanku i sestru. Charlie políbí Leoni na rty, pohladí ji po vlasech a přejede po vlasech a tváři i Dani, uchopí barovou židličku a přesune ji mezi Dani a sestru.
,, No dovol, kdybys řekl- uhnula bych ti. Taky dobré ráno!" popíjí kávu Dani a pohlíží na sestru: ,, Kávu? To jste vy ten milovník s tím silným baritonem?" zavtipkuje barmanka.
,, Tak to je hláška dne!" usměje se Dani.POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚPIŠTĚ PROSÍM KOMENTÁŘE,MOC MI NA TOM ZÁLEŽÍ!!!! :) :) :)


Pro všechny co umí aspoň torchu anglicky...

26. února 2010 v 14:45 | Věrka |  Colin Farrell-Video
Colin Farrell mluví o svém synovi,pití a drogách............Irský tanec

26. února 2010 v 10:22 | Věrka |  Colin Farrell-IrskoLekce irštiny-Dobrý den!

26. února 2010 v 10:17 | Věrka |  Colin Farrell-Irsko
Dobrý den
Dia dhuit!Dobrý den! (adresováno jedné osobě, doslova "Bůh tobě")
[dýa gwit]
Dia dhaoibh!Dobrý den! (adresováno skupině osob, doslova "Bůh vám")
[dýa jív]
Irské pozdravy oplývají odkazy na křesťanského Pána Boha, ale toho není třeba se lekat. Když někoho pozdravíte slovy "Bůh s tebou", ani zdaleka to neznamená, že jste náboženský fanatik. Tak se lidé prostě zdraví. Všimněte si, že slovo Dia (Bůh) se vždy píše s velkým D, i když nestojí na začátku věty. Stejně je tomu i se slovem Muire (Marie) v následující typické odpovědi:
Dia is Muire dhuit!Dobrý den! (jedné osobě, doslova "Bůh a Marie tobě!")
[dýa is mwire gwit]
Dia is Muire dhaoibh!Dobrý den! (skupině osob, doslova "Bůh a Marie vám!")
[dýa is mwire jív]
Ve slovech dhuit (tobě) a dhaoibh (vám) se můžete setkat i s pravopisem duit a daoibh. Obojí je v pořádku, záleží pouze na tom, co považujete za správné vy. (Tak je to v Irsku koneckonců se vším, ale to odbočujeme...) Irové se mnohem více než Češi zdraví dotazem "Jak se máš?":


Pachuť krve

19. února 2010 v 18:16 | Věrka |  Damian Lewis-Na doživotí
A JE TU DALŠÍ POVÍDKA OD PETRY.....

Na Doživotí - Pachuť krve

Areálem zemědělských závodů projíždí dodávka, projíždí polorozpadlou budovou a zastavuje ve tmě, dálková světla pohasnou. V podvozku vozu se uvolní ocelový vývod a na dláždění vytéká krev smísená s vodou.

,, Tede, kde je Charlie?" optá se Leoni v županu ze schodiště: ,, Nechtěl vás budit, odjel už do práce!" odpoví přítel a společník Charlieho Crewse, který mu pomáhá s péčí o rozlehlý dům a pomerančový sad: ,, Co kdybychom si tykali, jsem Leoni!" nabídne Leoni a podává mu ruku na znamení sblížení: ,, Ted, moc mě těší. Omlouvám se, že jsem v domě a tak vás zakočil!"
,, To vůbec nevadí. Vy asi Charlieho znáte asi velmi dobře, neznáte náhodou jeho bývalé přítelkyně nebo milenky. Chtěla bych mu udělat radost, potřebuji se o něm dozvědět co nejvíce!" nadhodí zaskočenému Tedovi: ,, To ho znám, ale nevím, jestli děláte dobře. Ale pokud trváte na svém, všechny jména má ve svém notesu v kožených deskách. Někdo klepe, jdu s dovolením otevřít!"
,, Tady máte toho nejpovolanějšího, Jennifer Conover- bývalá žena Charlieho!" upozorní Ted a poukáže na plavovlasou ženu: ,, Tak to jste vy. Když byste byla nalíčená, vypadala byste jako ta Miss Kalifornie Leoni Reeves!"
,, No tak to jsem já. Bohužel Charlie není doma, mohu něco vyřídit?" optá se modelka a nalívá si čerstvý džus: ,, Moc se omlouvám, to je trapas. Nemohli bychom se někdy my dvě v soukromí sejít, tady vám nechám svoji vizitku. Určitě se mi ozvěte!" pokládá ji na kuchyňskou linku. Leoni zpočátku vyvolá dojem, že ji to nestojí za pozornost, po chvíli se vrací a odnáší si vizitku.

,, Hned jsem přijela, jak jsem dostala zprávu. Já tady v tom vedru nedokážu přemýšlet!" vystupuje Leoni z vozu, otírá si zpocené čelo. Povšimne si notesu v tmavých kožených deskách na sedadle spolujezdce v uzamknutém voze Charlieho: ,, Kevine, jen se trochu napiju a hned jsem tam!" odvrátí pozornost otce, který dál pokračuje v chůzi na místo činu. Leoni přemýšlí jak se v co nejkratší době s nejmenšími následky dostat do vozu. Udeří svým ostře zakulaceným loktem do okénka, bezpečnostním sklem vede prasklina. Leoni se pootočí zády k vozu, uštědří okénku další úder. Projede loktem oknem skrz, opatrně ho vsypává dovnitř. Podává si ze sedadla notes, zasune si ho pod tílko.
,, Jakou mám žízeň, mohu poprosit o rukavice?" usmívá se s nataženou rukou na Danii, která ji vloží do dlaně sterilní rukavice: ,, Protestuji. Nemá ještě ani odznak, služební zbraň. Kevine, tak kdo spolupracuje s Charliem? Já nebo ona, vyber si!"
,, To musíte řešit zrovna v tento okamžik. Když už si mám vybrat, tak vy dvě a hned na místo činu!" rozhodne rázně Kevin.
,, Zatím jsme nalezli stopy krve opodál, je lidská. Tady kufřík a různé mučící nástroje. Že by ho tady vrah jen tak zapomněl?" podiví se kapitán: ,, Spíš nám tím chce dát najevo svoji moc, abychom věděli, čím vším vládne!" odpoví dcera, Danii jen pokyne hlavu a protáčí oči v sloup.
,, To snad není pravda. Vykradli mi vůz přímo pod dohledem policie!" pohlíží naštvaně na svůj poničený vůz: ,, Ztratilo se ti Charlie něco?" přistoupí k němu Kevin: ,, Ne!" odsekne Charlie, i když ví, že jediné co zmizelo, je jeho notes se jmény jeho bývalých milenek.


,, Charlie, mohl by si mě na chvíli vnímat. Musíme zapracovat na tomto případu, zde je seznam podezřelých. Chci zítra nějaké výsledky!" poučí ho Danii, Charlie ji nechce oponovat a uschová spis do své příruční tašky: ,, Děje se něco?" otočí se za ním: ,, Co by, nic se neděje. Kdyby něco pro dnes jsem mimo kancelář, není mi nějak dobře zdravotně!" posteskne si.
,, Kdyby sis potřeboval promluvit, zavolej!"

Charlieho dům je až podezřele vylidněný, ponořený do ticha. Vchází do prostorné haly, kolem prochází neznámé dívky a usmívají se. Když přichází do obývacího pokoje, naskytne se mu pohled na jeho přítelkyni v tmavém saténovém županu a prádle v obležení jeho všech bývalých milenek: ,, Ty už jsi doma. Neboj se, jen jsem si trochu popovídala s tvými přítelkyněmi!" usmívá se Leoni: ,, Ahoj Charlie, tady tvá přítelkyně nás pozvala- jen jsme si povídali a Leoni nám předvedla promenádu. Jak se stále máš? odcházejí postupně všechny atraktivní členky této dámské jízdy. Charlie se snad ocitá v noční může, jeho nová přítelkyně v krajkovém prádle v obležení jeho bývalých milenek.
,, Jdu nahoru, kdyby něco!" oznámí Leoni a políbí ho na tvář, svůdně ho sleduje při chůzi do schodů. Charlie vychází na terasu k bazénu, vytáčí telefonní číslo Danii Reeves.
,, Potřebuji něco urgentně vědět, je to otázka mého duševního zdraví. Je tvá sestra bisexuálka? Dobře, klidně se směj. To tě moje problémy tak pobavili, přestaň!" naslouchá neutichajícímu smíchu kolegyně: ,, To je vtip století, opravdu si mě pobavil. Moje sestra miluje jen jedno pohlaví- muže. Musíš mi zítra vše popsat, jak si to vydedukoval!" směje se neustále Danii a ukončí hovor. Všemu naslouchá s blaženým úsměvem z horního balkonu jeho nová obyvatelka vily.
Charlie vchází do ložnice, Leoni odloží rozečtený magazín a upíná na něj svůj pohled. Zvedá k němu nohu a hladí ho po hrudi, pustí ho na své tělo. Pohlíží mu zhluboka do očí, Charlie si sundává košili. Chytá ji ruce nad hlavou, líbá ji po krku a sjíždí níž.


Charlie vchází do baru, popíjí pivo a skleničku whisky. Přistoupí k němu plavovlasá atraktivní žena: ,, Co tady děláš tak sám?" přitulí se k němu: ,, Ne promiň, ale jen jsem si zašel na pivo a odcházím, nezlob se!"
,, Kdyby ses chtěl pobavit někdy jindy, zavolej!" vsune mu svoje telefonní číslo do kapsy u kožené bundy.

,, Nevěděl jsem, koho mám přivolat. Sotva to ten vlak ubrzdil, aby nezničil důkazy a tělo!" přichází k Leoně, která večer přijíždí k místu vraždy: ,, Podívám se na to!"
Obchází menší nákladní vlak, pozastaví se těsně před lokomotivou a pohlédne pod její kola. Mezi kovovými kolejemi leží figurína, pomalu se narovnává a povšimne si krvavého pramínku vytékajícího z okna lokomotivy. Ochromí ji úder do čela, padne vedle kolejí a pozbývá vědomí.
,, Vlakvedoucího podřezal. Kolem kolejí jsou stopy krve a vlečení. Vůz Leoni Reeves parkuje opodál!" oznámí policista, který nalezl místo napadení a únosu: ,, Musel to mít naplánované, vylákal ji na falešné místo činu. Vyhlásíme pátrání, zátarasy na všech silnicích, železnicích, letištích. Prověříte všechny její pachatele a lidi, kteří by mohli mít na ni vztek!" rozkáže Kevin a pohlédne na Charlieho: ,, Odpočiň si!"

Elektrický výboj probudí ležící Leoni k vědomí, kůže na boku krku pálí a bodá. Rozhlíží se zmateně po opuštěné zemědělské budově, povšimne si ležícího těla. V dřevěné místnosti je sama, ale cítí něčí pohled. Opatrně se přesune k muži: ,, Slyšíte mě, proberte se!" snaží se přivést muže k životu.
,, Kde to jsme? Kdo jste vy?" obrací se na ni zmatený muž: ,, Unesli nás a myslím, že s námi nemají moc dobré úmysly. Jsem policistka, musíme se odtud dostat!"
Do místnosti vchází statný muž, který spíše místo smysluplné řeči vydává jen skřeky. Přehodí si Leoni přes rameno, odnáší ji do vedlejší místnosti. Dívka se mu snaží vysmeknout, zadírá mu nehty do zad: ,, Utíkejte, honem!"
Muž uvolní jedno z prken ve stěně, dostává se do temné noci. Opodál parkuje dodávka, ale vzpomene si na unesenou kolegyni. Nastoupí do vozu, vytahuje ze zapalování dráty a snaží se nastartovat, motor naskočí a rozjede se.
Leoni pohlédne svému únosci do tváře, která je genetickými vadami postižená. Povalí ji na zakrvácený stůl, dívka ho odkopne a chopí se porcovacího nože: ,, Táhni, slyšíš!" hrozí mu a vyšplhá se po stole k jedinému oknu v místnosti. Rozbíjí ho a snaží se ním uniknout ze spárů, její společný únosce se ji snaží přetáhnout na svou stranu. Když se zdá, že je dívka zachráněna, únosce přivře zbytek vybitého okna a skleněným hrotem ji propíchne kotník. Leoni vykřikne bolestí, snaží se hned postavit a doplazit se k dodávce. S vypětím sil nastoupí dovnitř, dodávka ujíždí od opuštěného domu v poušti.
,, Musíme do nejbližšího města, krvácím!" uzná policistka a snaží se krvácení zastavit tlakovým obvazem: ,, Hlavně mi neupadejte do šoku, potřebuji vás!" pohlíží na blednoucí dívku: ,, Budu se snažit!" špitne vysílená Leoni. Když už si zachráněni mysleli, že mají napůl vyhráno, vozem zaduní výstřel. Dodávka sebou smýkne silnicí, otočí se na bok a zůstane ležet na střeše uprostřed planiny.
Nad krajinou už vychází slunce, když se ve voze uvolní postranní dveře. Leoni se vyplazí z vraku, otočí se na svého zachránce: ,, Slyšíte mě? Musíme odtud, než to začne hořet!" uvolňuje zaklíněné železa v mužových nohách. Povšimne si nohou stojících u vozu z druhé strany, vylézá z převráceného vozu a pohlédne na své pronásledovatele. Uschová do dlaně kus skleněné výplně, kus se jí zadře do dlaně a cedí rudou krev. Narovná se, v té chvíli její rameno protne šíp, tlak ji odhodí na vyprahlou zeminu. Propíná se bolestí, zůstává ochromená ležet na vyprahlé zemi. Cítí, jak se k ní přibližuje jeden z únosců, zvedá ji. Leoni mu probodne hrtan skleněným střepem, muž padne na kolena a chroptí. Ukořistí jeho zbraň, míří ní na druhého ohrožovatele: ,, Konec. Táhni k vozu, vytáhni ho. Slyšíš?" zařve, muž jehož tvář je znetvořená, se sklání k vraku vozu, vytahuje tělo dalšího uneseného.
,, Ustup!" pokleká Leoni k muži v bezvědomí, přikládá několik prstů na jeho krk, cítí v nich slábnoucí povrchový tep. Přes všechnu sílu, kterou musela vyvinout, pozapomněla na své probodnuté rameno. Jak se sklání k muži, zatmí se jí před očima a ztratí znovu vědomí.

,, Vyhlásili jste pátrání před dvěma dny, co děláte více pro její nalezení? Je to přece tvoje nevlastní dcera, kdo za tím může být?" vchází do kanceláře velitele Danii: ,, Pátrání probíhá celostátně, nikde žádné stopy. Nemohou zmizet jen tak dva lidi. Zatkla a vyšetřovala mnoho vrahů, může to být kdokoli, nebo šlo o náhodný únos!"
,, Kolikrát se nám to stalo, zmizeli lidé a už je víckrát nikdo neviděl. Když někdo zastaví nákladní vlak, aby sehrál vraždu a nalákal ji na místo činu, nepůjde o náhodný únos!" připomene Danii: ,, Tvoje sestra už byla dvanáctkrát unesená, dvanáctkrát a vždy to přežila. Děláme vše, objeví se. Měla bys zajít za Charliem, vzal si dovolenou a s nikým nemluví, promluv s ním!"
,, Tento může být její poslední, může být vážně zraněná. Může být i v sousedním státě, někde v naprosté pustině. Navštívím ho hned!" odchází naštvaně z kanceláře.
Danii prochází kolem Charlieho domu, nachází Teda sedícího u vchodových dveří: ,, Ahoj, jak je na tom Charlie, mohu za ním?" optá se: ,, Je zavřený v ložnici, třeba s tebou aspoň promluví!" povolí Ted, vpouští ji do domu.
,, Charlie, mohu?" klepe na dveře jeho ložnice, vchází bez vyzvání dovnitř. Na oknech jsou zatažené závěsy, celý pokoj je ponořený do tmy. Usedne vedle Charlieho, který sedí v posteli.
,, Když se mnou nebudeš mluvit, pochopím to. Kdybych věděla, jak ti na ni záleží, nerejpela bych tak do vás. Jak dlouho tady takhle sedíš?" pohladí ho po vlasech: ,, Od toho večera, když se mi chce, tak spím. Za všechno můžu já, kdybych nebyl v tom baru a neposlouchal tu holku, která mě tam balila. Mohl jsem jet k tomu případu s ní!"
,, Dva dny přežíváš v téhle kopce. Nedávej si za to vinu, ten únosce šel po ní, kdybys tam byl ty, zbavil by se i tebe. Musíme doufat, že se z toho dostane a brzo se objeví!" špitne kolegyně a obejme ho: ,, Můžu za to všechno!" trvá na svém Charlie.

Leoni vnáší poslední z únosců do domu, pokládá ji na porcovací stůl. Dívka bojuje, odkopává ho. Spadne ze stolu, povšimne si rozřezaných částí lidských těl v kotli na sporáku. Únosce ji zachytne za hlavu, přetahuje ji přes stůl a zabodne porcovací nůž do dlaně. Ostří projede skrz, ránou probublává krev. Dívka si vytrhne nůž z dlaně, skočí muži na záda. Přidržuje se jeho krku, pozvedá nůž a podřízne ho chladnokrevně. Zřítí se z jeho zad na podlahu, narazí si krvácející rameno. Udeří ho nohou do hlavy, natahuje se po pohrabáči a několikrát mu zasadí ránu do hlavy. Vytrhne mu z rukou svazek klíčů, odemyká ocelové vrata a osvobozuje svého spoluzajatce.
,, Rychle, brzy se vrátí ostatní zrůdy!" vybíhají z domu na zápraží, Leoni přistoupí k zašpiněnému vozu únosců. Z korby pozvedá několik loveckých zbraní, samostříl.
,, Moc krvácíte, potřebujete lékařskou pomoc!" povšimne si muž zakrvácené ruky, která vyvolává dívce neskutečné bolesti: ,, Nemáme na to čas. Vezměte ty zbraně, budou se nám hodit!" podává mu brokovnici, prohne se bolestí. Probíhají hlubokými lesy, nepovolují v tempu běhu. Než se setmí, musí utéct co nejdál. Les končí u zarostlého pole, prodírají se neudržovaným lánem.
,, Chcete zastavit, máte štěstí- jsem chirurg. Až se někde ukryjeme, ošetřím vám to!" pozastaví se v kroku, pohlíží na vysílenou policistku: ,, To mám opravdu štěstí. Máte aspoň vy přehled, kde to jsme?" přidržuje si nepohyblivou ruku: ,, Někde na venkově, ale v kterém státě?" pokrčí negativisticky rameny, před nimi se rozestoupí pole a pohlížejí na opuštěný dům.

Danii vchází do Leonina pokoje v Charlieho domě, otevírá její skříně a prohlíží si luxusní kousky oblečení, tváří se dotýká bílého podzimního kabátu. Usedá ke starožitnému stolu, dotýká se flakonek parfémů, líčidel a vonících krémů.
,, Chci třeba cítit jen její vůni, dotýkat se jejich věcí. I když to tak nevypadá, je to moje sestřička!" promlouvá zády k Charliemu: ,, Nemusíš nic vysvětlovat. Chtěla mít v mém domě svůj pokoj, své místo tak jsem ji ho zařídil!" usedne před otevřenou skříň s ošacením.
,, Podívej, to je kabát od Dolce Gabana a líčidla má od Diora, stojí to jako jedna naše výplata. Je úplně úžasný, teplý a hladký jako samet!" obléká si Danii bílý kabát, hladí jeho povrch:
,, Sundej ho. Chci, aby všechno zůstalo tak, jako když odešla!" požádá ji Charlie, Danii chápe jeho rozhořčení a sundává kabát a navrací ho na místo do skříně.

,, Šíp prošel skrz rukou a svalem, budou vám to poté zrekonstruovat. Ztratila jste mnoho krve, ale tlakový obvaz by měl zastavit krvácení!" obvazuje Leoni ruku kusem látky: ,, Bolí to šíleně, co když nás vypátrají podle stop mé krve?" uzná dívka: ,, Jsme na ně připraveni, hned zítra vyrazíme dál, musíme najít nějaké spojení se světem!"
,, Hůře vypadá ta dlaň, začíná se v ní množit bakterie. Může dojít k sepsi. Udělám věc, za kterou mě můžete nenávidět, ale pomůže vám!" prohlíží lékař probodnutou dlaň na kost. Leoni přistoupí k umyvadlu, ruce má s obavami natažené před tělem, vloží je do roztoku a zavírá oči.
,, Pálí to. Za toto bych vám ublížila, věřím vám- dělejte co je potřeba!" zaklání bolestí hlavu, vytáhne ruce začervenalé: ,, Tento roztok vyčistí ránu od infekce. Zachránila jste nás!" poděkuje muž a převazuje ji dlaň.
Nad krajinou se snáší soumrak, Leoni čistí zbraně a plní zásobníky náboji. Muž sleduje ze střešního okna okolí: ,, Třeba jste jim zabavila všechny jejich zbraně!" řekne dolů k dívce, která ukládá zbraně na vhodné místo: ,, Vede je vztek za život jejich bratra a kromě toho jim utekla večeře, jsou to kanibalové!" odpoví k podivu kolegy: ,, Oni jedí lidi?" usedne na schody na půdu: ,, Přesně tak!"
,, Už jsou tady, přijíždějí k domu. Přivedla je k nám vaše krev, rozmístíme se podle mé taktiky!" oznámí kolega z půdy, statní muži vcházejí do domu. Leoni pokyne na kolegu na vrcholu schodiště, vyčkávají na to, až pronásledovatelé vystoupají po polorozpadlém schodišti. Padne ohlušující výstřel, první z vrahů padá ze schodů s kulkou v hlavě. Začíná ohlušující střelba, záblesky prozařují dům. Policistka se rozbíhá a přeskočí dřevěné zábradlí, letí vzduchem a dopadne z výšky před jednoho ze střelců. Uhodí ho pažbou zbraně do týla a bije. Přestřelka se přesouvá do kuchyně, kolega se ukrývá před střelbou za kuchyňskou linkou a v osudnou chvíli se mu zasekne zbraň. Vrah ho zasáhne do ramene, padne sám postřelený k zemi. Leoni stojí za ním, ránou v hrudi protéká pramínek krve, postřelená se opírá o stůl.
,, To ne, musíme vyrazit hned. Vezmeme si jejich vůz, chytněte se mě!" podpírá dívku, odvádí ji před dům k dodávce: ,, Nezvládnu to, nemohu dýchat. Nechte mě tady, zachraňte se!" opírá se: ,, Nepřipadá v úvahu. Zachránila jste mi život, už dvakrát. Jedeme!" cloumá dívkou a pokládá ji na místo spolujezdce.
,, Já to nepočítám. Vy jste tak otravný, jsme v pustině!" vydechne Leoni při jízdě po polních cestách: ,, Vydržte jen. Slyšíte mě?" pootočí se na odpočívající dívku se zavřenýma očima.
,, Musíte tak řvát, umírám a chci klid. Tady máte jedno číslo, řekněte, co se stalo a volejte záchranku!" podává mu zmačkanou vizitku. Dodávka vjíždí do menšího městečka, smykem zastaví u budovy místního šerifa. Muž pozvedá brokovnici s dívčina klína: ,, Slyšíte mě ještě? To mám jako argument. Už brzy přijede pomoc!" vchází do budovy.
,, Mám ve voze nějakou ženu, zachránila nás. Tady sem máte zavolat, potřebuje ihned operaci!" podává mu vizitku: ,, Dozadu za budovu přiletí vrtulník!" poukáže urychleně šerif a vytáčí telefonní číslo.

,, Prosím Kevin Tidwell. Kde přesně, ihned tam jedu. Do které nemocnice?" pozvedá usměvavě kapitán losangeleské policie, obléká si sako a vybíhá na chodbu: ,, Danii, vrtulník převáží Leoni do nemocnice sv. Marka. Vypadá to zle, ale žije!" oznámí dojaté Danii, která s ním energicky pospíchá do nemocnice.
,, Jsem lékař nemocnice sv. Marka. Za jak dlouho tam budeme?" optá se lékař pilota za letu, pohlédne na Leoni v transportních nosítkách: ,, Dvacet minut!" odpovídá pilot.
,, Vydržte, snažte být při vědomí. Nemluvte, budu vás operovat!" pohladí ji po vlasech a aplikuje ji injekci do žíly. Vrtulník dosedá na přistávací plochu nemocnice, překládají zraněnou na pojízdný vozík.
,, Operační sál, krevní transfúze tři krevní skupiny AB. Potřebuji anesteziologa, plastického chirurga a internistu. Jedeme!" nakáže lékař kolegům, vzniká shon.
,, Začneme se střelnou ránou v hrudi, projektil z brokovnice se rozptýlil. Odsávejte, sledujte životní funkce!" začíná operovat lékař, odevzdává střepy do určené misky.
,, Kolabuje, tlak je vysoký a stoupá. Máme tam asi krvácení!" oznámí od monitoru anesteziolog, chirurg staví krvácení jedné z tepen sklerotizačním roztokem.
,, Zástava, podávám adrenalin!" vpichuje další lékař do její žíly, ale křivka nevykazuje srdeční aktivitu: ,, Začínám s masáží srdce. Toto mi nedělejte, vydržela jste až sem. Naskoč!"
,, Adrenalin a kyslík!" nakáže lékař a přiloží ji na ústa kyslíkovou masku, srdce naskočí.
,, Je zpátky. Ruka je zasažena infekcí, provedeme amputaci a následné přišití. Konec operace za pět hodin!" oznámí lékař a pohlédne na hodiny.
,, Vy jste rodina Leoni Reeves, přežila operaci. Zatím je v bezvědomí, došlo k mnoha závažným poraněním. Byl jsem s ní unesen, dovezl jsem ji zraněnou k vrtulníku, zachránila mi život!" přichází k Danii lékař: ,, Vy jste byl s ní unesen? Co se s ní stalo?"
,, Jde o několik poranění ramene a kloubní hlavice. Prostřelili ji ruku, utrpěla také devastující poranění hrudi a museli jsme ji amputovat předloktí, ale hned jí bylo znovu přišito. Všechny jizvy budou plasticky odstraněny, ale žije!" vysvětluje lékař: ,, Moc vám děkujeme!" děkuje Danii a obejme Kevina.

,, Tak jak je. Chtěla jste to vzdát, ale já se o vás postaral a ani jste moc neprotestovala. Co ruka bolesti, nepohyblivost?" přichází k Leoni lékař: ,, Nemohla jsem ani pořádně upadnout do bezvědomí, když jste na mě stále mluvil. No trochu to bolí, ale hýbat s ním moc nemohu!" pozvedne se v lůžku: ,, Nemusíte mít obavy, jizvy vám po odstoupení otoku poupraví plastický chirurg. Po operační jizvě na hrudi už nejsou známky, jsem spokojený. Budete se šetřit, nenamáhat ruku!"
,, Mě to už nebaví, bolí mě záda od ležení. Co ty infúze? Nemohla bych dostat pořádně najíst?" volá za ním nerudně policistka: ,, Podložte si záda. Trávicí trakt je zatěžován postupně a klid znamená neodporovat, lehněte si!" přitlačí ji do lůžka.
,, Chci klid, ona mě bude rozrušovat. Prosím podepište revers, ležení na jednom místě je pro mě největší trest!" poukáže na Danii, která ji přichází navštívit: ,, Ráda tě vidím, vypadáš jako vždy dobře. Už jen týden a můžeš rehabilitovat, máš být vyznamenaná za statečnost!" usedá k její posteli: ,, Týden mě zabije. Nechci žádné metály, už jsem měla opravdu na vlásku. Kde je, proč za mnou nepřijde?" zajímá se Leoni o Charlieho: ,, Kontrola stehů a porada s plastickým lékařem!" vchází do pokoje lékař s úsměvem: ,, Ne, nejde to odložit. Neříkal jste, že mám mít klid!" vstává z postele a následuje lékaře: ,, Věřila byste, že byla tak odvážná a máte ji vidět při vytahování stehů!" usmívá se operatér.

,, Mám mnoho práce, potřebuji notebook. Musím tu ruku procvičovat, měl byste dostat metál za mě!" pronáší svéhlavě Leoni, když se vrací na pokoj: ,, Notebook vám povolím, ale jen za to vše co jste pro mě udělala!"
,, Ty jsi tady, Danii tě sem poslala. Můj bože ty květiny, mám alergii. Prodlouží se mi pobyt tady, dej je prosím pryč!" pohlíží překvapeně na Charlieho a ten odnáší květiny od plačící a kýchající Leoni: ,, Stýskalo se mi. Myslíš, že tě mohu obejmout?" drtí ji ve svém objetí, hladí ji po vlasech a Leoni se dojatě oddychne: ,, To mi tak scházelo. To bolí, ale nepřestávej. To už bolí!" skrývá se v jeho objetí.Lekce irštiny-Jak se máš?

19. února 2010 v 16:49 | Věrka |  Colin Farrell-Irsko
Conas tá tú?Jak se máš?
[konas tá tú?]
Odpovědět můžete buď další otázkou na totéž, nejlépe trochu pozměněnou...
Tá mé go maith.Mám se dobře.
[tá mé go ma]
Můžete být i kreativní a místo go maith (dobře) si dosadit jiné slovíčko:
...go breá...pěkně
[go brá]
...go measartha...jakž takž
[go masaraha]
...go dona...špatně
[go dona]

Jeho názory

18. února 2010 v 16:26 | Věrka |  Colin Farrell-Biografie
Colin cvičení za jedno z největších utrpení. "Je to děsná nuda, než se na sebe koukat do zrcadla v posilovně, budu radši sedět v hospodě a kecat nesmysly."

"Myslím, že role Harta byla pro Colina opravdu těžká. Není totiž vůbec jako on. Hart je sladké dítě, ale on je tvrdý chlap. Musel se zbavit svalů a zahrát si na křehkého hocha. Svou práci však odvedl skvěle," chválil Colina jeho slavnější kolega.

Jak jinak si vysvětlit Colinovo počínání před natáčením choulostivé scény s nervózní Salmou Hayekovou v romantickém snímku Zeptej se prachu, který momentálně běží v našich kinech? "Když jsem vyšla svlečená z šatny, Colin skákal úplně nahý po písku a říkal, že předcvičuje balet. To mě vážně rozesmálo a určitě mě to trochu uvolnilo," svěřila se Salma. "Čekala jsem, že choulostivé scény s hercem s takovou milovnickou reputací budou trochu nepříjemné, ale Colin je gentleman. Když jsme vedle sebe leželi nazí, ani jednou se mi nepodíval nikam jinam než do očí." Nahoty se Colin ve filmu nikdy nebál, naopak vždycky tvrdil, že by nejradši všechny scény točil bez trenek.

Al Pacino o něm tvrdí, že jde o nejlepšího herce své generace, který dnes v Hollywoodu je. Mimo natáčení se však Colin v LA snaží pobývat co nejméně. Nedá dopustit na to, že je Ir. Tím koneckonců omlouvá i svou lásku k alkoholu. "Jsem irskej kluk, my alkohol prostě milujem." Nejvíc se prý těší, až přestane být filmovou hvězdou, koupí velký dům v Dublinu, bude popíjet pivo a ani se odtamtud nehne. I když teď asi bude mít ledničku ve svém irském domě nacpanou spíš kolou než svým oblíbeným dánským pivem Carlsberg.

A jaký je jeho ideál ženy? "Chci, aby měla smysl pro humor, byla trošku nebezpečná a byla s ní spousta legrace. Každá žena může být sexy a nemá to co dělat s make-upem ani s oblečením. Je to sice staré klišé, ale důležité je to, co vychází zevnitř." Bohužel o tom, jakou vnitřní krásu našel v jedné ze svých bývalých přítelkyň, Britney Spearsové, se Colin už nezmínil.

"Miluju fotbal, ale trénink nezvládám. Proč jsem skončil? Znáte to, ubalíte prvního jointa, vypijete první pivo, objevíte, k čemu jsou holky, a najednou nemáte čas a za chvíli ani kondičku."