Ach bože sestra

12. února 2010 v 14:28 | Věrka
Omlouvám se,tady je tedy 1.díl seriálu od Petry-Na doživotí........

ACH BOŽE, SESTRA !

,, Moje vlastní díl k seriálu Na Doživotí. Snad se vám bude líbit."

Nad Los Angeles vychází žhnoucí sluneční kotouč, tyrkysové moře omývá písčité pláže. Sluneční paprsky prosvítají předním sklem zaparkovaného vozidla, pootevřenými dveřmi visí bezvládně zakrvácená ruka. Dveře na straně se pootevřou, mladá tmavovlasá dívka pohlíží na tělo ležící za volantem, po krku vede krvácející rána od utaženého drátu vedoucího od krku kolem opěradla.
,, Danii, to vám mám předat!" upozorní Danni Reesovou v tmavém saku policista a předává ji kus pečlivě složeného papíru, ona ho obezřetně rozevře. Hned ho zmuchlá v dlani, oddychne si: ,, Děje se něco?" pohlíží na ni Charlie přes střechu vozu: ,, Nic závažného, přijede jen moje vždy dokonalá sestra, vůbec se mi to nehodí!" zakleje Danii a odhodí zmačkaný vzkaz daleko za obzor.

Do baru s převážnou částí mužského osazenstva vchází mladá dívka. Tmavé středně dlouhé vlasy stažené do drdolu, opálená pleť. Šedozelené oči s řadou řas, plné rty. Sportovní vypracovaná postava v tmavých džínách, zeleném topu a krátké zelené kožené bundě. Rozhlíží se a přistoupí po chvíli k barmanovi.
,, Hledám Charlieho Crewse!" pronese a usedá k baru, postarší muž na ni skepticky pohlíží, podává ji sklenku a naplní ji whisky: ,, Není tady, ale mohu mu zavolat a říct mu o vás. Tady máte skleničku, aby vám to čekání lépe ubíhalo!" usměje se muž, žena pozvedá sklenku se zlatavým mokem a vypije ji do dna během minuty.
,, Zavolejte mu a chci s ním mluvit, jestli tady na něj mám počkat. Ještě jednu!" přisune k barmanovi sklenku. Muž dolívá sklenici whisky a pozvedá sluchátko telefonu, vytáčí telefonní číslo a přitom si prohlíží pohlednou ženu. Ukončí telefonní hovor, automaticky pozvedá prázdnou skleničku, naplní ji po okraj irskou whisky: ,, Máte na něj počkat, dorazí do dvaceti minut!" usměje se.
Do potemnělého baru vchází vysoký muž v elegantním obleku, krátce střižené rudé vlasy.
Povšimne si dívky sedící u baru na vysoké židličce sedící u prázdné sklenky, přichází k ní a pokyne na barmana. Ten odchází od baru: ,, To vy na mě čekáte, známe se?"
,, To jste vy Charlie Crews, představovala jsem si vás jinak. Můžeme si promluvit někde v soukromí?" pootočí se na něj dívka: ,, Musíte mi osvěžit paměť, vůbec si na vás nepamatuji!" upozorní Charlie. Dívka vytahuje ze své kabelky spis, otevírá ho na barovém stole: ,, Jsem speciální detektiv vnitřní kontroly, jedna žena u nás ve Washingtonu podala na vás stížnost, prý jste s ní chodil a vystavoval ji domácímu násilí. Spis je plný fotodokumentace od lékařů, kteří ji ošetřovali!" pootevře spis uprostřed a poukáže na fotografii ženy s četnými podlitinami a modřinami.
,, Pojďte dozadu do boxu!" odvádí ji Charlie do zadní části baru, zachytne ji za ruku: ,, Musí jít o nějaký omyl, mohu znát jméno té ženy?" prohlíží si důkladně spis: ,, Alice Carter. Jsem zde, abych to prošetřila a odevzdala zprávu našemu oddělení!" přisedne si dívka k němu.
,, Chodili jsme spolu dva týdny, vše si vymyslela. Ani jsem se jí nedotknul, musíte mi věřit!" pohlédne na pohlednou dívku po svém boku, trochu je z její pozornosti rozladěný a snaží se to zamaskovat úsměvem.
,, Tak je vše vyřešeno, pane Crews. Napíšu, že šlo o vaši bývalou přítelkyni a jen se vám chtěla pomstít!" zaklapne spis a přitáhne se k němu: ,, To je úžasné, vy jste moc atraktivní žena, krásná…až moc atraktivní pro mě, nespletla jste si mě s někým náhodou?",, Není to jedno. Jsi Charlie Crews, to jsme si ověřili!" vášnivě ho líbá, Charlie se zpočátku brání, ale po chvíli povoluje a oplácí ji vášnivé polibky.
,, Počkat, nemám už tolik peněz, mám jen vilu a jsem obyčejný řadový policista!" procedí mezi polibky, dívka na něj pohlédne: ,, O čem to mluvíš?" stoupá po jeho stehně dlaní.


Roztaženými žaluziemi proniká do ložnice ranní slunce, dívka si otírá rozmazané oči od líčidel a přitulí se ke spícímu Charliemu, líbá ho po hrudi a ztrácí se pod přikrývkou.
,, Budeš tady třeba, až se večer vrátím?" hladí ji po tmavých vlasech, něžně ji políbí na rty.
,, Budu tady tak dlouho, dokud budeš chtít. V Los Angeles zůstanu natrvalo!" usměje se a líbá Charlieho: ,, To myslíš vážně. Jak se vůbec jmenuješ, včera na to nebyl čas!"
,, Nastupuji tady na nové místo. Jsem Leoni!" podává mu ruku a vstává z postele a obléká si spodní prádlo: ,, Počkej ty přece pracuješ na Vnitřní kontrole ve Washingtonu, kam nastupuješ?" pozvedá se na rukou v posteli: ,, Na oddělení vražd na West Road, stalo se něco. Ty to tam znáš?" odpoví a sleduje Charlieho smích.
,, Podívej na můj služební odznak, Detektiv Charlie Crews- Oddělení vražd West Road, budeme se častěji vídat!" přitahuje si ji k sobě do postele, vášnivě ji líbá.
,, Co si dáš na snídani?" optá se Leoni a vstává z Charlieho: ,, Od tebe cokoli. Musím si pospíšit, musím do práce!" vstává i Charlie a pohlíží do skříně se svými obleky. Vyruší ho zvonění.
,, Dobré ráno, jsem hned hotov. Pojď dál!" povolí Charlie a nechává pootevřené dveře do svého domu, Danii vchází rozhodně do haly. Nasaje vůni čerstvých vaflí a otočí se směrem k oblékajícímu se kolegovi: ,, To krásně voní, to ty sám?"
,, Ne, to mi přichystala moje noční návštěva!" usměje se záhadně Charlie: ,, Počkej, ty máš známost- to jsou teda změny, je hezká?" vyzvídá Danii a v tu chvíli upře svůj pohled na Leoni v pánské košili, která ji slouží jako noční košile. Charlie zpozorní, protože ani mu nemůže uniknout napjatá situace, která zde vznikla.
,, Je to bývalá miss Kalifornie, co tady do háje děláš? Neříkala jsi doma, že pracuješ v Bostonu!" zařve Danii: ,, Co tady děláš ty? Ty jsi zase tvrdila, že pracuješ v San Franciscu. Nepsala ti snad máma, že snad přijedu?"
,, Víš moc dobře, že jinak by mě nenechali pracovat na oddělení vražd. To mi psala, že se tady zjeví moje vždy dokonalá sestřička, bývalá miss a miss génius. Co děláš u Charlieho?" pootočí se Danii na Charlieho, ale ani nepotřebuje slyšet od jednoho z nich odpověď.
,, Charlie, víš cos udělal? Tys mi….souložil si s mojí sestrou, Leoni měla bys co nejdřív odjet a nechat mě žít!" ukončí hádku Danii a odchází naštvaně.
,, Nic neříkej. Jak jsem to všechno mohla tušit, že jsi kolega mojí sestry a ona, že je v Los Angeles. To bylo nic proti tomu, až zjistí, že jak si nemohu odjet, protože tady mám místo detektiva a zrovna na stejném oddělení. Tak já jsem Leoni Reeves!" podá ruku zaskočenému Charliemu, který jí potřese.
,, Moment nechám ti klíče od domu, snad budeš večer tady. Pokusím Danii na tvůj příchod připravit, chceš být se mnou pár dnů?" pokládá klíč na kuchyňskou linku: ,, Tak dobře. Budu se těšit!" políbí ho na rozloučenou.


Danii stojící ve výtahu se snaží uklidnit po ranním setkání, vychází z výtahu a míří do kanceláře ředitele oddělení: ,, Už jste se posunuli ve vyšetřování té včerejší vraždy?" nepozvedne ani hlavu od spisů: ,, Cože ne zatím nic. Máme větší problém, spíše ty. Leoni je v Los Angeles!" oznámí, ředitel pozvedne hlavu a beze slova pohlíží na podřízenou.
,, Tady jsi. Věř mi, vůbec jsem o tom nevěděl. Řekla mi jen křestní jméno a až ráno, uklidni se. To tak nemůžeš brát!" snaží se klidně rozmlouvat s kolegyní, která ho odvádí stranou a napnutá jako rozdivočelé zvíře na něj pohlíží: ,, To se mi zdá, to se ptáš holky na jméno až ráno? Kde si ji sbalil?" vyštěkne a drží si hlavu v rukou: ,, No večer na to nějak nebyl čas, Danii, tak jsme se spolu vyspali, ale ona se mi strašně líbí. V baru u silnice na Monte!" na to kolegyně uvolní sevření svého čela a pohlíží na něj nenávistně: ,, Líbí, vůbec ji neznáš, to je povodeň, katastrofa v lidské podobě. Ona se tam prodávala nebo co?"
Do kanceláře v tu chvíli vchází bývalá Charlieho manželka, Jennifer: ,, Moment, potřebujeme si promluvit!" přivře ji dveře, očekává od Charlieho vysvětlení.
,, Jak dlouho si ji neviděla? Ty mi nepřeješ ani trochu toho štěstí, lásky. To je kvůli tomu, že jsem se s tebou nevyspal? Ne přijela z Washingtonu, pracovala tam!" zvýší hlas Charlie a Danii přimhouří nenávistí oči nad tím, co ji řekl a míní odejít hrdě.
,, To bude překvapení, až zjistíš komu spíš s dcerou. Překvapení Jennifer, on mi spí se sestrou- celý den překvapení!" nechává za sebou zaskočenou Jennifer a Charlieho.
,, Vysvětli mi, co to mělo znamenat!" udeří Jennifer na bývalého manžela a uvědomuje si, že vlastně nechce nic slyšet, uštědří mu facku.

,, Otevři. Vím, že jsi uvnitř. Slyšíš mě!" hlasitě promlouvá Danii za dveřmi Charlieho bytu, dveře se po chvíli otevřou: ,, To jsem si mohla myslet, co tady děláš? pohlédne na sestřiny zavazadla, oproti ránu je Leoni již oblečená do bílého topu se zlatým lemováním, bílé sukně.
,, To ses ptala i ráno a s odpovědí si nebyla spokojená. Tady čti, proto jsem přijela a můžeš třeba jásat, ale nastupuji zítra jako detektiv na tvé oddělení!" podává ji spis o Charlieho domácím násilí: ,, Co to je za hloupost. Tak ty máš za úkol ho prověřit a vyspíš se s ním. To není muž pro tvé hrátky, nedávno ses chtěla ještě vdávat za toho advokáta!"
,, Co když, že v tom vězení se naučil ještě něco, co neuměl. To je vtip, moc dobře víš, že jsem známá kriminoložka a jestli se chceš zase poměřovat, udeřím tě i s těmi lodičkami na nohách. Myslíš Jamese, nevyhovoval mi inteligenčně, ale co je Danii- ty sis na něj myslela, kdyby sis koupila výstřih….!" provokuje sestra, ale je si jistá o své nadřazenosti a tom, že jde o jen sourozenecké nebojovné pře.
,, On tě ještě neviděl takhle, co? Uvědomí si, že takové ženy jako jsi ty, jsou pro něj velké sousto. Nepotřebuje ke vztahu jen lodičky, tvoji dokonalou vizáž, ale ty jsi vlastně hezká, inteligentní, odvážná- prostě dokonalá. Nenáviděla bych tě, kdybys nebyla moje sestra!"
,, Jestli spolu máme pracovat, měla by ses uklidnit. Řekni jen, že tys ho chtěla pro sebe!" usmívá se Leoni: ,, Musíš vždycky přijít a zničit mi moje vztahy, ty jsi vždycky ta oblíbená, úžasná a muži ti leží u nohou. To ti ani nevadí, že už byl Charlie na dobré cestě se udobřit se svou bývalou ženou?" Leoni zvážní a vidí, že její sestra je opravdu nešťastná.
,, To mi říkáš od našich osmnácti let. Bohužel mi neřekl včera, že chce být se svou ženou. To je jen tvoje taktika, abych se cítila provinile. Co když chce jít dál, nenapadlo tě to?"
,, Jo od osmnácti let ti to vše vyčítám a ty se stále neměníš. Přijedeš si zničehonic do mého života, zničíš, co jde a zase zmizíš, bude to tak i nyní? Jeho žena tě asi brzy navštíví, třeba ti to vše dojde potom. S tebou jít dál nemůže, s tebou ne!" odchází Danii, ve dveřích se ještě ohlédne za Leonou.
,, Zítra v osm, ale dochvilnost je tvoje doména pokud jde o práci, ve které se můžeš blýsknout!" upozorní a odchází ke vstupním dveřím, Leona se jen ironicky usmívá:
,, Nemusíš mít obavy, vytřu opět všem zrak!" utrousí jedovatě: ,, To už se ti povedlo!" zabouchne za sebou Danii dveře.

,, Posaďte se, novináři a policejní prezident chcou po mě výsledky. Jak daleko jste s případem těch několika vražd mladých žen?" poukáže ředitel Charliemu volné místo k sednutí.
,, Abych řekl pravdu, hledáme spojitosti mezi jednotlivými případy!" podotkne opatrně Charlie, nechce přiznat, že díky změnám v osobním životě neotevřel ještě ani spis případu.
,, Hledejte rychleji. Zítra nastoupí nová posila, speciální agent Leoni Reeves, pokud jste o ní ještě neslyšel, zde učebnice kriminologie. Chci, aby se cítila u nás pohodově, vy se na oplátku od ní můžete mnoho přiučit!" podává mu objemnou knihu: ,, V učebnici kriminologie jsou přece jen ti nejlepší, my už jsme měli možnost se seznámit. Zatím jsme nedošli k otázkám kriminologie!" usměje se Charlie suše: ,, Však ona je nejlepší, sloužila i v zahraničí a jako jediná z té učebnice ještě žije. Chci, abyste se o ni zítra postaral a vše ji vysvětlil, je to moje nemanželská dcera!" upozorní ředitel k Charlieho údivu: ,, Vaše dcera?"
,, Provedu, tedy zítra se o ni postarám!" povstane Charlie, nese objemnou učebnici pod ramenem a vychází z kanceláře: ,, Stalo se něco?" osloví ho na odchodu ředitel: ,, Ne vůbec nic!" oddychne si Charlie a zavírá za sebou dveře.
,, Copak se stalo, kde máš ten spis k případu té vraždy?" pohlíží Danii na Charlieho, který přichází zamyšlený a usedá do židle: ,, Cože jaký spis? Ty jistě víš, že je Leoni nevlastní dcerou našeho Teda, proč si mi to neřekla?"
,, Ráno jsem ti doma nechala spis s výsledky soudní pitvy, můj bože vzpamatuj se. Proč bych ti to říkala, když si to můžeš zjistit sám. Mimochodem neustále tě hledá Karen, měl bys ji říct, že jsi zadaný!" upozorní Danii a pokyne směrem k plavovlasé dívce, která na něj vytrvale vyčkává na chodbě před kanceláří: ,, Večer si ten spis projdu jasné. Jsem úplně v pořádku, soustředěný. Jdu si s ní promluvit!" povstane od psacího stolu.
,, Ahoj Karen, ty na mě čekáš. Mohli bychom si promluvit někde v soukromí?" usmívá se Charles, aby nevytvořil ještě více průšvihů, než se mu dnes podařilo.
,, Podívej Karen, já ti nikdy nic nesliboval. Jiskřilo to mezi námi, byli jsme si blízcí, ale bohužel už se nemůžeme vídat tak, jak by sis přála!" začne opatrně Charlie: ,, Co tím chceš říct, že už o mě nemáš zájem?"
,, Víš, Karen nikdy bych toho mezi námi nelitoval, ale potkal jsem někoho jiného. Nezlob se na mě!" omlouvá se Charlie, Karen povstane energicky a odbíhá zklamaně: ,, Úžasné. Je na světě ještě někdo, kdo na mě není naštvaný!"

Leoni opatrně rozevírá dveře do Charlieho pracovny. Pohlíží zblízka na nástěnku s články, fotkami, které navzájem spojují spojnice. Fotografie z míst činu vražd, ze kterých byl neprávem obviněn: ,, Konspirační síť. Ten člověk, ne muž je posedlý!" uzná znalecky. Natahuje se pro spis ležící na psacím stole, rozevírá ho a zaujatě s ním odchází do kuchyně. Opírá si ho rozevřený o větrák nad sporákem, míchá připravované jídlo a pročítá si jednotlivé listy, hlášení.
,, Co to jen znamená. V noci, když se odehrály ty vraždy, byl úplněk. Úplněk, to je ono!" pronese s úsměvem pro sebe. Přechází k televizi, zapíná ji a vyhledává kanál s předpovědí počasí a vyhledává údaje o luně. Další úplněk bude za tři dny. Důkladně prohlíží lupou všechny snímky z místa činu, zahledí se do neznáma: ,, Ostříhal jim vlasy. Potřebuji vidět ten střih vraha!" říká si pro sebe, povšimne si připékajícího se obsahu pánvičky na plotně. Jen vhodí pánvičku do umyvadla, z připečeného jídla se valí dým. Pozvedá telefonní sluchátko, naslouchá vyzvánění.
,, Jerry, tady Leoni. Mám se úžasně, jen slunce a moře. Potřebuji službičku- sedativa, nepotřebuji je. Poslyš, podívej se po případech uškrcených dívek v období úplňku, vrah je pokládá na hřbitovní věnce, ustřihne jim vlasy. Zavolej mi na toto číslo!"
Přechází po místnosti, nechce si připustit, že by se po tolika letech její instinkt mýlil. Telefon se po chvíli rozezvoní: ,, Tak co. Měla jsem pravdu, počkej. Říkej mi místa těch vražd, zakresluji to do mapy. Jak může ten případ být zapečetěný, potřebuji znát jméno toho muže. Disertační práce z dob studií, chci jméno!"
,, Joseph Hemilton. Moc ti děkuji, zlatíčko. Až vydělám milion na nějakém velkém vrahounovi, koupím ti něco. Jo kdybys zavětřil něco velkého, zavolej mi. Nové číslo ti pošlu mejlem z kavárny. Nechci, aby mě tu kdokoli našel!"
Do domu vchází Charlie zmožený veškerou prací a hlavně problémy, na které si dnes zadělal.
,, Tys vařila, zlato. Donesl jsem raději něco k jídlu, udělal jsem dobře. Tak jsem se na tebe těšil. Bál jsem se, abys nezmizela. Pojď ke mně!" objímá ji, hladí ji po vlasech.
,, Ten vrah amputoval těm ženám pravé kotníky, že ano?" pronese se zájmem: ,, Ty sis procházela ten spis, byla za tebou o polední pauze sestra?" vynáší zapečenou pánev do odpadků.
,, Procházela a už jsem toho mnoho zjistila. To víš, že byla. Jiskřilo to tady emocemi jako v nějaké jaderné elektrárně. Řekla mi, jaká jsem sobecká, namyšlená kariéristka a jak ti ničím život, manželství!" usedne k jídelnímu stolu: ,, Neřekla ti to už ráno? Manželství, jsem přece rozvedený!" usedne naproti ní: ,, Ona mi to potřebuje vštěpovat do paměti, jí to přejde. Vůbec ji nejde o tvoji bývalou ženu, chce ve mně vyvolat pocit provinění!"
,, Ty to musíš vědět nejlépe, zapomněla ses mi zmínit o tom, že jsi slavný detektiv a tvůj nevlastní otec můj nadřízený. Neexistuje nikdo, kdo by mě po dnešku nenenáviděl!" čeká na její reakci: ,, Promiň, ale nechtěla jsem ti hned říkat, kdo jsem. Dozvěděl by ses to zítra se vší parádou, je mi líto všeho co se kvůli mně událo!"
,, Neomlouvej se a raději mi řekni, co jsi zjistila, že si spálila i večeři!" usměje se Charlie a podává ji náhradní večeři- pizzu.
,, Ten vrah už působil v Texasu, celkem tři neobjasněné vraždy. Vždy v období úplňku, pokládá je na hřbitovní věnce a vždy jim amputuje pravý kotník. Ustřihne vlasy. Před třemi lety psal jeden student psychologie disertační práci, mladík s podobnými sklony je v ní. Práce je zapečetěná a já mám jméno toho doktora, který ji psal!"
,, Jak si na to tak rychle přišla?" podiví se Charlie: ,, Mám mnoho lidí, kteří mi dluží protislužby. Musíme promluvit s tím doktorem, budeme vědět, koho máme hledat!"
,, Zítra ho hned kontaktujeme. Měl jsem strach, aby ses nerozplynula, abych mohl uvěřit znovu, že to všechno včera nebyl jen sen!" přitáhne si ji na svůj klín, hladí ji a líbá.
,, Nemusíš mít strach, nerozplynu se ani neuteču!" líbají se něžně, Charlie si ji otočí k sobě na klíně, líbají se a hladí.

,, Měla byste být přezkoušena ze všech potřebných dovedností, ale díky tomu, že jste přezkoušení prodělala nedávno. Nastoupíte za půl roku do výcvikového centra!" oznámí agent z osobního oddělení Leoni: ,, Věřte, že jsem v nejlepším stavu. Zde moje služební zbraň, dokud nezískám váš služební odznak- musí zůstat v trezoru!" předává agentovi svoji nejmodernější zbraň se stříbrným tepáním. Nová posila nastoupí do výtahu, ostatní členové si ji zvědavě prohlíží. Rozpuštěné tmavé vlasy, bílý saténový elegantní kostýmek. Pod sakem růžové tílko, bílé lodičky na vysokých podpatcích.
,, Nezklamala jsi. Nemohla si přijít ve vhodnější dobu, Karen tak toto je nová trofej našeho Charlese!" podotkne Danii ke Karen, která si prohlíží dívku od hlavy až k patě, otočí se a odbíhá na toalety.
,, Uhni mi z cesty, mám za několik minut konferenci k tomu vašemu případu!" upozorní sestra: ,, Tak on tě už zainteresoval, to je rychlost. Jak vidím, tak si se ještě nesetkala s Jennifer!" podiví se Danii: ,, Jako s Jennifer Lopez, nezdržuj mě!"
,, Ne s Charlieho bývalou ženou. Ještě před tím, než ses objevila- spali spolu. Už můžeš klidně jít!" uvolní ji cestu s blaženým úsměvem: ,, Víš, že jsi pěkná mrcha. Škoda, že mám zbraň v trezoru, ale pořídím si náhradní kulovnici!"
Leoni vchází do místnosti pro porady, předejde před projektor a nástěnku. Pootočí se na davy policistů, kteří ji sledují s úsměvy: ,, Jsem speciální agent Leoni Reeves. Jde o případ několika vražd mladých dívek. Vrah je vždy uškrtil smyčkou z drátů, ustřihl jim pramen vlasů a velmi laickým způsobem oddělil pravý kotník. Několik podobných vražd je i ve státě Texas. Podle všeho, vždy vraždí náš neznámý za úplňku. Existuje už podobizna a identita vraha, před deseti lety se léčil v nedalekém sanatoriu. Tenkrát byl léčen pro sexuální úchylku- vzrušovali ho nohy žen, netrvalo dlouho a začal jim je řezat!"
,, Jak jim ty nohy amputuje, proč vraždí za úplňku?" ozve se jeden z policistů: ,, Nepřála bych vám to vidět. Je jisté, že neprodělal žádný lékařský kurz- k amputacím používá ruční nožík. Může na něj mít úplněk vliv, může zvyšovat jeho agresi. Máme tři dny, abychom ho našli!" pootočí se Leoni: ,, Jak to můžete tak věrohodně říct, vy jste kriminolog? S kolika vrahy jste se už setkala?"
,, Za tři dny je úplněk, vycházím z jeho psychologie a indicií z místa činu. Věřte, že bohužel za těch sedm let jsem se setkala s dvaceti vrahy, převážně šlo o masové a sériové vrahy a setkala jsem se i s Upírem z Kolína, stačí?"
,, Tys dospěla, chci ti jen připomenout, že toto se nebude opakovat!" povytáhne Kevin z nitra svého psacího stolu magazín Cosmopolitan s její fotografii na hlavní straně: ,, Vidíš tady mám větší prsa. Nezmínil ses mi, že tady kriminologii nikdo nerozumí. Pohlíží na mě jako na nějaké individum, které k nim promlouvá poučkami, teoretickými pojmy. Mimo to Danni mě ráda nevidí!" vypoví Leoni: ,, Povolal jsem si tě sem, protože neznám lepšího detektiva a odborníka na kriminologii. Oni se ti přizpůsobí, uvidíš. Danii se s tím také smíří, potřebuje si na tebe znovu zvyknout!"
,, To tedy na to moc nevsázej, že budeme s Danií milované sestry. Potom všem jsem ráda, že tě vidím!" políbí ho na tvář: ,, Pane, omlouvám se. Policisté z okresku nás informovali o tom, že se jim na hřbitově množí podivné události!" vchází do kanceláře policista, Leoni vstane a stáhne ruku z otcovy tváře.
,, Jak podivné události?" zpozorní a rozepíná si saténové sako: ,, Někdo tam pravidelně zapaluje mrtvé nebo je ostříhá!" vysvětluje policista: ,, Ostříhá!" promlouvá si pro sebe Leoni.
,, Cože? Kam to jdeš, ještě jsme nedomluvili!" volá bezmocně za odcházející dcerou.
,, Kam to jdeš? Mám pro tebe někoho, kdo tě bude zajímat!" zastoupí ji cestu Danii: ,, Tebe to nějak začalo bavit, teď mám práci. Služební, neměj obavy!" obejde sestru, přivolává si výtah.
,, Ty nebudeš dlouho tomu unikat, nepovedeš můj případ jen s povolením Charlieho. Cítíš zase možnost se zviditelnit, kariéristko!" promlouvá Danii se založenýma rukama: ,, Hele můžeme se poprat, ale později. Odcházím!" vchází do výtahu.

,, Že bych se spletla, to by mě instinkt zklamal poprvé!" pohlíží dalekohledem Leoni na vchod na inkriminovaný hřbitov: ,, To i se může stát. Nikdo tady není, pojedeme domů!" přemlouvá ji promrzlý Charles: ,, Nikdy jsem se nespletla, přece bych se nezmýlila. Zůstaň tady, jdu si to ověřit blíže!" aktivně si dopne tmavou koženou bundu a s dalekohledem se přibližuje k vysoké zdi. Hbitě se snaží vyšplhat na její vrchol, přikládá si dalekohled a sleduje potemnělý háj vedoucí k řadě hrobů. V dálce vyšlehne k tmavé obloze plamen, Leoni uvolní jistící sevření okraje zdi, zřítí se nekontrolovatelně na pevnou zem.
,, Nesahej na mě, podle všeho žiju. Vrah už je uvnitř, jdeme!" probouzí se z šoku Leoni, pozvedne ruce a prohlédne si je. Přihlíží šplhu Charlese na zeď, který se s vypjetím sil dostává přes vrchol zdi. Leoni proběhne bránou na hřbitov: ,, Sorry, nevšimla jsem si. Tak pospěš si, nedělej z toho takovou aféru!" povzbuzuje ho visícího na zdi. Nemíní si nechat ujít příležitost dopadnout vraha, přidržuje si ruční baterku a běží k hořící hrobce.

,, Ona se mi snad zdá!" uzná vztekle Charlie a stane za hřbitovní zdí, vyběhne za temnou postavou, kterou ozařuje jen svit baterky. Leoni si uvědomí, že svoji služební zbraň odevzdala na osobním oddělení. Pozastaví se v kroku a pootočí se za svým kolegou, který je jen několik metrů od ní.
,, Stůj, slyšíš. Odlož ten benzín a zapalovač!" stane proti muži v kapuci, který polévá mrtvé tělo zapáchajícím roztokem a v rukou svírá pramen vlasů. Pozvedá zapalovač do výšky a zapálí ho, polívá benzínem i Leoni. Ta si rukama pohladí vlasy, zapáchající oblečení a pohlédne na muže.
,, Odlož to, Leoni pojď ke mně!" stane za Leoni Charlie se zbraní v rukou: ,, Ne, zvládnu to!" odvětí dívka a jde blíž k vrahovi, Charlie nabije zbraň: ,, Do prdele, uhni. Zapálí tě, nebudu tomu přihlížet!" zařve Charlie. Vrah upustí zapalovač, místnost zahalí plameny pohlcující i Leoni. Charlie uskočí ven z hrobky, zvedá se ze země a pohlíží na doutnající místnost, ohořelé tělo vraha leží na ohořelé podlaze. Nakoukne do hrobky, Leoni sedí vedle mrtvého. Začernalé tílko a kalhoty, tvář umouněnou od popela a otírá si slzy.
,, Ty blbá krávo, mohl tě zabít. To mi už víckrát nedělej!" okřikne ji: ,, Co na mě řveš, vyděsil si ho a zazmatkoval!" okřikne ho a pohlíží na sebe beze slov, vášnivě se políbí.
,, Co jste to provedli. Vy jste pili nebo něco kouřili, brali si. Podpálíte hrobku!" pohlíží naštvaný Ted na zašpiněnou, začernalou Leoni a Charlieho: ,, Necítíš snad benzín, čuchali jsme ho. Toho vraha máš uvnitř. Jdu se umýt a spát!" loučí se Leoni a odchází hřbitovem k autu: ,, Co se ji stalo?" podiví se Kevin a pootočí se na Charlieho: ,, Hrála si na hrdinku!" poplácá ho po ramenou Charlie, následuje Leoni.
Leoni usedá do Charlieho vozu, ztěžka si vydechne a zakousne se do jablka, které pozvedne z přístrojové desky: ,, To bylo moje. To bylo opravdu o vlásek, to děláš často?" přistoupí k ní Charlie, na jeho slova se zarazí a pohlíží na rozkousané jablko.
,, Mám hrozný hlad. Jen občas to takhle dopadne, omlouvám se!" špitne a vloží mu jablko do rukou: ,, To už si ho nechej!" vrátí ji ho s úsměvem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama