Na doživotí-Vlk

26. února 2010 v 15:30 | Věrka |  Damian Lewis-Na doživotí
A je tu další napínavá povídka....


Na Doživotí- Vlk
,, Jedna z nejlepších a nejšílenějších povídek podle Damiana Lewise!"


Zvláštní role: Ryan Wolfe- Jonathan Togo j.h.

,, Nyní přivítejte úřadující miss Kalifornie, Leoni Reeves má míry 99- 60-90. Má tedy největší objem hrudníku ze všech účastnic, to je ona!" pronáší moderátor a po přehlídkovém molu vedoucím přes hladinu bazénu prochází Leoni ve zlatých dvojdílných plavkách, pozlacená peří tvoří v jejich vlasech vějíř. Přidržuje si průhlednou vlečku, usmívá se na diváky. Policisté v uniformách začnou hlasitě tleskat. Rámus probudí i podřimujícího Charlieho vedle tleskající Dani: ,, Nespi. Tvoje přítelkyně předvádí prádlo a ty se chováš jako buran!" zasyčí Dani: ,, Já nespím, náhodou jsem se díval přes sluneční brýle. Komu ti poskoci z protidrogového a zásahového oddílu tleskají?" sundává si sluneční brýle a otočí se na pískající kolegy: ,, No zkus hádat. Za prvé oznámili míry Leoni, hlavně vrchu a nakonec vidíš to sám. Chceš radu- chlapče máš doma magnet mužských očí a může se ti lehce stát, že tě někdo vystřídá!"
Charlie se znovu pootočí a sleduje kolegy a otočí se na předvádějící modelku, usmívá se a posílá ji vzdušné polibky. Dani zadržuje smích: ,, Můj bože, to už je promenáda adeptek na letošní rok. Prošvihl si ji a ty tvé vzdušné polibky pochytal nevím kdo!" kroutí hlavou.
,, Leoni, moc ti to slušelo. Copak je?" přichází sestra do zákulisí, povšimne si smutné nálady.
,, Děkuji. On se na mě vůbec nedíval, kdyby tam nebyli kolegové, kdo by mi tleskal. Ho to vůbec nezajímalo?" usedne sestra do židle k zrcadlu: ,, Ty sis toho všimla. Je mi to tak líto, ale on prostě na to třeba není zvyklý. Dej mu čas nebo co na to říct!" pohladí ji a obejme:
,, Slečno Leono, pospěšte máme odlétat do Brazílie!" upozorní ji asistent: ,, Ty teď odlétáš?" podiví se Dani: ,, Mám v Brazílii práci, ochraňuj mi ho!" obejme ji.

Charlie sedí poblíž Danina stolu, přemýšlí a v rukou přetáčí krabičkou s prstenem.
,, Mohl bys s tím přestat. O čem přemýšlíš, proč jsi takový idiot?" vytrhne mu krabičku s prstenem a položí ji na stůl: ,, Víš tvá sestra je dokonalá, ale když ona udělá krok směrem ke mně, tak já udělám krok dozadu!" pronese Charlie: ,, Proč uděláš krok dozadu? Do postele vám to netrvalo tak dlouho, jako k oltáři!" nahne se k němu, vrátí luxusní prsten do krabičky a pleskne ho po ruce: ,, Mohu ti to říct tišeji, nemusí to všichni slyšet. Já ji mám moc rád, ale já ji neumím vyjádřit city v tu chvíli, kdy by si přála. Těžce se mi projevují city!" šeptá Dani.
,, Ty jsi opravdu blázen. Jak může pochopit, že o ni stojíš, když ji to neřekneš. Jestli máš problémy s projevy citu, zajdi k psychologovi!" usměje se Dani a zhnuseně se zvedá od svého stolu.
Kolegové přijíždějí pár kilometrů od Los Angeles, statek. Leoni opřená o svůj vůz se nastavuje slunci, na očích tmavé sluneční brýle: ,, Měla jsi být v Brazílii? Je to opravdu tak divné, jak to bylo hlášeno?" přistoupí k ní sestra: ,, To tedy ano. Muž oznámil, že v bouřce šel zkontrolovat ovčín, něco na něj zaútočilo. Je opravdu škaredě rozsápaný, nalezla jsem toto!" podává ji sáček s kusy kůže: ,, Oni tvrdí, že je napadl vlkodlak?"
,, Přesně. Nepodceňovala bych to. Viděla jsem už různé věci včetně živého upíra, z dnešní plastickou chirurgií!" našeptává sestře: ,, Ty a věřit takovým báchorkám!" podiví se Dani, kráčí cestičkou k místu: ,, Kdybys viděla co já, nepřekvapilo by tě už nic!"
,, Nemusím být u všeho. Ty těm povídačkám o vlkodlacích a upírech věříš?" přistoupí k ní Charlie: ,, Nevěřila, ale když se na mě jeden vrah, který trpěl utkvělou představou, že je upír vrhl. Změnila jsem svůj názorový žebříček. Už mám i podezřelého, farmáři ze statku mi ho našeptali- podezírají místního podivína, prý nemá na těle ani jeden chlup. Podle toho vydedukovali, že je to vlkodlak!" usměje se Leoni: ,, Podle toho, nechci nic říkat, ale moc chlupů na těle taky nemám!" pohlédne si pod košili Charlie: ,, Bacha, místní chytl úplný amok do párání po potenciálních vlkodlacích. Mimochodem, kdy se konečně zasnoubíme?" mrkne na něj Leoni, přichází k nim Dani: ,, Ale cukrujete, cukrujete?"
,, Ne probíráme našeho podezřelého. Místní farmáři mi dali tip na nějakého místního podivína- prý nemá na těle ani jeden chloupeček, víš, co to znamená. Ve středověku by mu rozpárali břicho a zkoumali, zda je má uvnitř!" popisuje barvitě sestra: ,, My nejsme ve středověku. Dokud se mi k otiskům drapů nevyjádří soudní lékař, necháš si výpravy na vlkodlaky pro sebe!" šermuje ji prstem před očima, vzdaluje se. Leoni pohlédne spiklenecky na Charlieho: ,, Uvidíme. Vypadá to, že se tady zdržíme. Třeba nám pobyt na čerstvém vzduchu udělá dobře!" pohladí ho po vlasech, svůdně odchází.

,, To je ten dům toho muže, kterého mi udali. Můj bože, vypadá to opravdu jako díra nějakého blázna, že jsem už jich potkala. Jdeš se mnou?" pozastaví se Leoni a pootočí se na Charlieho, který si zezadu prohlíží její pozadí: ,, Už jdu, nechám se vést zkušenou kolegyní!" usměje se Charlie a zařadí se za ni: ,, Příště budeš chodit ty přede mnou a já se budu kochat!"
Leoni opatrně otevře dveře do domu v lesích, nad zbraní si přidržuje baterku, která ozařuje šedou místnost. Okna jsou zatemněná, všude chlad a zápach.
,, Nevypadá to, že by se tady zdržoval. Podívej mapa!" prohlíží si mapu: ,, Mám něco lepšího!" upozorní policistka z vedlejší místnosti, kolega ji následuje. Baterka svítí na obrázky vlků, vyřezávané podobizny a různé jiné symboly.
,, Má asi hodně rád vlky!" pohlédne z boku na kolegyni, ona prohlíží tajné zásuvky pod podobiznou vlka.
Charlie se k ní přiblíží zezadu, rukama ji obejme kolem boků a pasu. Líbá ji na krku, opře ji o stěnu. Zajíždí rukama pod tílko, vyjíždí po jejím břiše na prsa. Leoni zavírá oči, poddává se mu.
,, Nevydržím to se na tebe jen dívat, chci tě!" líbá ji na ucho: ,, Tady se to nehodí, nenechám se osahávat jako jedna z těch tvých!" protestuje Leoni, pohlížejí si do očí: ,, Dobře, přijď za mnou večer!" přitáhne si ji tvrdě k sobě za tílko, políbí ji. Vycházejí na čerstvý vzduch, dívka zpozorní. Jde za dům, šplhá do stráně a rozhlíží se mezi skalisky. Pokleká, natahuje nataženou ruku k malému krčícímu se zvířeti: ,, Neboj se, pojď sem!" šeptá a dává vlčeti očuchat svoji ruku.
,, Co tam máš?" volá zespodu Charlie: ,, Uvidíš!" odpoví a pohladí malé vlčí mládě, pozvedá ho do náruče, schází s ním ze skal: ,, Kde se tam vzalo?" pohladí ho po hlavě Charlie: ,, Je zraněné, vezmu ho k veterináři!" rozhodne Leoni, obmotává ho svoji bundu a nastupuje s ním v náručí do vozu.

,, Vyhlásili po tom muži pátrání. Prověřujeme tu mapu, kterou jste našli v jeho domě. Neměli byste to vlčátko vrátit?" pohlíží Dani na zvíře pijící v sestřině náručí z kojenecké láhve:
,, Kam ho vrátit, nikoho nemá. Je to sirotek, ty nemáš srdce. Nechám si ho, není rozdíl mít vlčáka nebo vlka!" rozhodne Leoni: ,, Jsi dospělá. Myslíš, že by na to zabíjení mohl vycvičit psa třeba rotvajlera nebo dogu?" pohladí zvíře Dani po srsti: ,, Těžko říct, jistě by to šlo. Já si myslím, že tady jde o to, že on se chce stát vlkem. Jednat a myslet jako on, chce krev a syrové maso!" popisuje Leoni: ,, No mám pochybnosti, jestli se ním nechceš stát i ty!"
,, Vítám vás, to jste vy ty pohledné policistky z Los Angeles?" vítá policistky místní soudní lékař: ,, Tak doktore, prosím utněte ty báchorky o vlkodlacích!" požádá Dani: ,, Nevím, jestli vám pomohu. Zkoumání sečných ran na těle napadeného mi napověděli, že šlo o velmi ostré drápy nějakého velkého zvířete. O jaké zvíře šlo, je na vás zjistit!" poznamená doktor.
,, Vidíš, tady to máš. Co jsem ti říkala?" usměje se souhlasně Leoni: ,, Ty aby ses neozvala. To jste mi opravdu moc nepomohl!"

Leona se snaží pamatovat Charlieho nabídku, aby přišla za ním večer na pokoj. Vrací se od soudního lékaře k hotelu, kde jsou ubytování. Už z dálky pohlíží na vysokého muže, hnědé krátké vlasy a sako, džíny a elegantní bílá košile.
,, Ryane. Ryan Wolf, co tady děláš?" pozdraví ho sestry současně: ,, Byl jsem sem převelen speciální pobočkou v Miami, řešíte prý velmi delikátní případ!" usmívá se Ryan, Dani pohlíží vyzývavě na sestru: ,, To už se o tom povídá i v Miami? Tak tě tady vítáme, Ryane!" popřeje Dani a vchází do budovy hotelu: ,, Jak je to dávno, co jsme společně dostudovali?" udržuje Ryan hovor s Leonou: ,, Přesně pět let. Ráda tě vidím, co si dát něco k jídlu?"
Charlie sleduje shledání bývalých studentů a kolegů z okna na chodbě, naproti svému pokoji. Překvapí ho příchod Dani: ,, Kdo je ten muž?" otočí se na ni kolega: ,, Tak ji tajně sleduješ, ty normálně žárlíš. Je to její dávná láska z akademie!" pošeptá mu do ucha, pokračuje v chůzi na svůj pokoj. Kolegův pohled se navrátí z okna. Sleduje, jak smějící se dvojice vchází do hotelu.

,, Je to mládě, podle všeho asi přišel o matku. Je v dobrém zdravotním stavu, přikrmujte ho a bude vám přibírat!" prohlíží vlčátko veterinář, předá ho do náruče Leoni. Lékař si urychleně obléká bundu, zamyká a odchází z ordinace.
,, Leo, copak je. Celý se třeseš, už budeme doma!" hladí mládě Leoni, zaslechne těsně za sebou podivný zvuk. Položí zvíře na zem, pomalu se otáčí. Za ní stojí statná mužská postava, blednoucí tvář a žluté oči. Dívka zahlédne jen dlouhé ocelové drápy připevněné k lidské ruce, ožene se po ni. Zabodne je do zad, Leoni odletí za stůl. Ztěžka se zvedá, rána v zádech ji ochromuje. Uštědří mu několik úderů pěstí, srazí ho na operační stůl. Muž ji začne škrtit, dívka se odrazí od stěny vyšetřovny. Padnou společně zády do skříně s léčivy, skleněná výplň se sype na podlahu. Leoni se snaží muži strhnout z ruky násadu s ocelovými drápy, opakovaně narážejí do mohutné skříně. Muž vybíhá z ošetřovny, Leoni vyrazí druhým východem do opačného směru. Stojí proti sobě na podlouhlé chodbě, dívka se přidržuje za zraněná záda.
,, Tak pojď, slyšíš!" zařve, muž se rozběhne proti ní. Leoni ho zachytne a vrhnou se společně z okna. Propadnou dřevěným obložením, dívka dopadne ztěžka na nohy. Hned po dopadu udeří muže hbitě pěstí do čelisti. Přidržuje ho u země nohou, strhne mu z ruky falešné drápy a sama si je nasadí: ,, Zvedej se!" přiloží mu ostré čepele ke krku, muž poslušně vstává na nohy. Leoni se otočí a čepelemi muže pořeže na tváři, pohlíží na krev.
,, Co se děje?" přibíhají k nim Dani a Ryan, Leoni se k nim otáčí s nebezpečně vypadající zbraní na předloktí, jejich pohledy se přesunou na otvor v dřevěném obložení budovy.
,, Charlie!" vykřikne Leoni, odbíhá stranou. Vrací se a podává Dani tu vlčí násadu.


Charlie sedí na posteli v hotelu, popíjí víno ze sklenice. Prohlíží si zkoumavě jeho barvu, vůni. Dveře pokoje se rozletí, stojí v nich Leoni. Vlasy má rozcuchané do stran, krvavé odřeniny ve tváři. Bílé tílko zašpiněné od prachu a krve, jde k němu s úsměvem.
,, To jsi už nemusela spěchat, čekám tu už dvě hodiny. Co se ti to událo, nějaký vlkodlak?" pohlíží na ni, ona usedá k němu na postel: ,, Přesně, ale už je o něj postaráno. Potřebuji ošetřit!" pronese svůdně, sundává si tílko. Otočí se k němu zády, zády se ji táhne několik hlubokých drápanců: ,, To potřebuje lékaře. Když jsem to vydržel tak dlouho, vydržím na tebe počkat i přes to ošetření!" políbí ji na ránu.

,, To jsem ještě neviděl. Jen pár centimetrů hlouběji a poškodil by vám páteř. Budu vám to muset sešít, vydržte. Prohněte se v zádech!" pohlíží lékař na dívčina obnažená záda, Leoni se prohne v bedrech. Přidržuje bolestivému zašívání ran v zádech.
,, Už jsem tu. Ale opatrně, mám v zádech stehy!" vrací se Leoni k Charliemu do jeho pokoje, nachází ve stejné poloze, jak ho opustila. Sedí na posteli, popíjí kvalitní víno a zajídá ho jahodami. Dívka si sundá tílko, přisedne si k němu. Nabídne si jahodu, zakousne se do ní s chutí. Vášnivě se líbají, zvedají se na posteli do polosedu. Leoni mu sundává košili a kalhoty. Při marném souboji jak vysvobodit Leoni z jejich kalhot, ona spadne s úsměvem z postele.
,, Podle všeho ruším. Neschází ti náhodou tvůj svěřenec vlk?" vchází do pokoje Dani:

,, Nemohla by ses o něj postarat přes noc. Něco tady probíráme, děkuji!" zvedá se z podlahy sestra a zakrývá si poprsí: ,, Jasně sestro. Nedivočte moc!" opouští jejich pokoj a na kliku upevní cedulku s popiskou Nerušit.
,, Už budeme mít klid. Kde jsme to skončili?" vratí se na postel: ,, Přesně nevím, ale fantazii se meze nekladou!" odpoví Charlie a líbá ji na krku, sjíždí na její prsa a natahují se na postel.

Dani sedí u ranní snídaně, podpírá si hlavu a popíjí silnou kávu. Zahlédne přicházet Leoni, vrhne na ni nenávistný pohled: ,, Jak pro koho je dobré ráno. Nemohla jsem spát, jestli pak víš proč?" nalije šálek kávy i sestře, která je po ránu bledá a neoplývá přílišnou energií.
,, Je mi hrozně každé ráno. Nemohu se ani pohnout, jak jsem celá zatížená, pálí mě žáha a nevím, co bych snědla. Omlouvám se ti Dani, rušili jsme tě!" vzdychne Leoni v džínách se sníženým pásem a batikovaném tílku: ,, Celý hotel vás slyšel. Ale odpouštím vám, chtěla jsem, abyste se usmířili a dej si kávu!"
,, Jak dlouho máte ty zažívací potíže?" optá se barmanka: ,, No asi měsíc, proč? Dám si vafle s čokoládou a horké maliny, hodně šlehačky!" objednává si Leoni, barmanka se tváří tajemně a odevzdává její objednávku: ,, Přesně takové potíže měla moje sestra, když byla zbouchnutá. Tak co mám pravdu?" usměje se postarší žena tmavé pleti. Dívka pohlédne na ni a zpět na Dani: ,, Dobře dva měsíce jsem těhotná. To je to tak vidět?" přizná se Leoni, Dani zaskočí káva v dýchací trubici.
,, To si děláš srandu. Ty jsi těhotná, Charlie bude otec?" pohlédne na ni: ,, Chtěla jsem to utajit než by to na mě bylo vidět, ale Kevin o všem ví!" pojídá svoji nákladnou snídani.
,, Tak Kevin to ví a sestře to neoznámíš, co Charlie ví to?" kroutí hlavou Dani: ,, Je to holt můj nevlastní otec, poznal to na mě hned. Charlie to zatím neví, nejdřív jsme se museli usmířit a já mu to řeknu!"
,, Já se z toho zblázním, tak já budu teta!" objímá Dani sestru: ,, Ticho, ani muk. Jde Charlie!" okřikne Leoni barmanku i sestru. Charlie políbí Leoni na rty, pohladí ji po vlasech a přejede po vlasech a tváři i Dani, uchopí barovou židličku a přesune ji mezi Dani a sestru.
,, No dovol, kdybys řekl- uhnula bych ti. Taky dobré ráno!" popíjí kávu Dani a pohlíží na sestru: ,, Kávu? To jste vy ten milovník s tím silným baritonem?" zavtipkuje barmanka.
,, Tak to je hláška dne!" usměje se Dani.POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚPIŠTĚ PROSÍM KOMENTÁŘE,MOC MI NA TOM ZÁLEŽÍ!!!! :) :) :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Barča-Tvoje Affítko,které tě má rádo♥!! Barča-Tvoje Affítko,které tě má rádo♥!! | Web | 26. února 2010 v 19:28 | Reagovat

Jíéé čauky Věruš..Jak je:D??Stav se u mě na blogu..Jak bylo dneska ve škole??byl těžkej ten zemák a děják??Z dějáku mě asi bude po prázkách zkouset ze jo:(??Njn co se dá dělat:D..Jo a co Farrel:D??pApA:*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama